امتناع از واردات موز از اسرائیل

637115054381074574 خبر ناگهانی

به گزارش گروه اقتصادی ایسکانیوز، بر اساس ادعای یکی از روزنامه های کشور؛ بزرگ‌ترین واردکننده میوه به ایران در سال‌های اخیر، شرکتی با نام عربی «الفواکه التزجه للاطلاعات عمومی» است. این شرکت در سال های اخیر به عنوان مهم ترین و بزرگترین شریک تجاری شرکت های اسرائیلی، جشنواره بزرگی را با هزینه های هنگفت تحت عنوان «میوه ها برای صلح» برای ارائه و حمایت از محصولات و میوه های تولید شده در سرزمین های اشغالی معرفی و حتی برگزار کرده است. سرزمین فلسطین در کنار رژیم صهیونیستی آن را به عنوان شریکی قابل اعتماد برای اعراب معرفی می کند. این در حالی است که تجار ایرانی ارتباط با تجار اسرائیلی را حتی از طریق واسطه ها رد می کنند و واردات موز از آن کشور به ایران را غیرواقعی می دانند.

صدرالدین نیاورانی در گفت‌وگویی با رد ادعای واردات موز از اسرائیل گفت: اسرائیل تولیدکننده موز نیست و تجار ایرانی اجازه ندارند حتی با واسطه‌ها با تاجران این رژیم تجارت کنند.

ادامه مطلب

وی با بیان اینکه واردات موز از اسرائیل بیانگر چیزی است که در خارج از کشور وجود ندارد، گفت: من واردات از اسرائیل را تکذیب می کنم زیرا این گفته به این معناست که کشوری مدعی واردات آناناس از ایران است. شرکتی که سرمایه‌گذاران اصلی آن اسرائیلی‌ها هستند، می‌تواند موز را از فیلیپین بخرد و به ایران بفروشد. اما اگر برای تجار ایرانی اسرائیلی بودن طرف تایید شود، آنها نباید به تجارت با آن کشور ادامه دهند و از نظر قانونی از فرصت های تجاری محروم می شوند. برخی از برندهای پوشاک آمریکایی پس از لغو تحریم ها به دلیل داشتن سرمایه گذاران اسرائیلی نتوانستند وارد بازار ایران شوند.

  دروازه بان تیم ملی جام جهانی را به کلی از دست داد

این فعال اقتصادی با اشاره به افزایش صادرات میوه و مواد غذایی به قطر همزمان با برگزاری جام جهانی فوتبال در این کشور گفت: روزانه بیش از 250 تن محصول از طریق هوایی و دریایی به قطر صادر می شود. امیدواریم یک ماه از جام جهانی بازار مصرف خوبی برای تولیدات داخلی ایران باشد.

نایب رئیس اتحادیه ملی محصولات کشاورزی، بازار قطر برای ایران را 100 درصد بین المللی می داند و می افزاید: حقیقت این است که جمعیت قطر حدود 3 میلیون نفر است. و ما به طور سنتی صاحب این بازار هستیم و افزایش صادرات به قطر نتیجه افزایش جمعیت این کشور در دوره یک ماهه جام جهانی است، جمعیت قطر در یک ماه از سال به 6 میلیون نفر رسیده است. جام جهانی.

نیاورانی روند صادرات میوه را چشمگیر می داند و می افزاید: وضع عوارض صادراتی گوجه فرنگی و پیاز منجر به اختلال در صادرات این دو محصول شده است.

به گفته وی؛ بازار صادرات به روسیه مانند گذشته است و ما شاهد رونق در آن بازار نیستیم. ضمن اینکه درهای بازار چین همچنان به روی تجار ایرانی باز نیست.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید