اقدام غیر اخلاقی یک نماینده مجلس در حیاط

در پی رسوایی اخلاقی قانونگذاران بریتانیایی، یکی از اعضای ارشد حزب حاکم محافظه کار به تماشای تصاویر مستهجن در پارلمان متهم شد.

به گزارش ایرنا، کمیته انضباطی حزب محافظه کار روز چهارشنبه با صدور بیانیه ای اعلام کرد که در حال بررسی این موضوع است. در این بیانیه آمده است که رفتار غیراخلاقی این نماینده مجلس «کاملاً غیرقابل قبول» است و در این راستا اقدام خواهد شد.

نام متخلف اعلام نشده است. اسکای نیوز گزارش داد که دو تن از اعضای حزب محافظه کار به رئیس کمیته انضباطی گفته اند که چگونه شاهد فیلم های مستهجن توسط متخلف در مجلس بوده اند.

روزنامه های دیلی میرور و سان نیز گزارش دادند که یک نماینده مجلس در حالی که در کنار معاون وزیر زن نشسته بود با تلفن همراه خود مشغول تماشای فیلم های مستهجن بود.

سخنگوی حزب اصلی اپوزیسیون (کارگر) به این خبر واکنش نشان داد و گفت که متخلف باید کناره گیری کند.

این اتفاق در حالی رخ می دهد که گفته می شود پرونده 56 نماینده متهم به آزار جنسی به کمیته انضباطی مجلس ارجاع شده است.

روزنامه تایمز لندن دو هفته پیش گزارش داد که یک کمیته پارلمانی 70 شکایت علیه قانونگذاران دریافت کرده است که از اتهامات آزار و اذیت جنسی گرفته تا تخلفات جدی تر را شامل می شود.

البته رسوایی اخلاقی نمایندگان بریتانیا موضوع جدیدی نیست و سه سال پیش به سوژه داغ رسانه ها تبدیل شد. بر اساس مطالعه پارلمان بریتانیا، فساد و آزار جنسی در میان اعضای پارلمان بریتانیا به دلیل سکوت مقامات ارشد این کشور به امری عادی تبدیل شده است.

  پیش بینی بازار بورس، شنبه 10 اردیبهشت 1401

مطالعه لورا کاکس وکیل بریتانیایی نشان می دهد که آزار جنسی به دلیل فرهنگ حاکم بر سکوت و چاپلوسی در پارلمان، مشکلی پنهان است.

این گزارش هشدار می دهد که فساد اخلاقی برخی از نمایندگان مجلس، اعتبار و مشروعیت مجلس را زیر سوال برده است. نویسنده گزارش خواستار راه حل جدی برای این موضوع شد، هرچند پیش بینی کرد که غلبه بر این معضل در چارچوب حاکمیت فعلی دشوار است.

دیدگاهتان را بنویسید