افشای یک جاسوس آمریکایی در مقابل خبرنگار گاردین

562943 خبر ناگهانی

به گزارش بین الملل ایسکانیوز، وزارت دادگستری بایدن مخفیانه درخواست دسترسی به اطلاعات تلفن شخصی خبرنگار بریتانیایی گاردین را داده است. کاترین وینر، سردبیر گاردین، این اقدام را نمونه ای خشن از نقض آزادی مطبوعات و روزنامه نگاری در راستای منافع عمومی خواند.

تحقیقات درز اطلاعات با هدف کشف این موضوع بود که آیا کسی در وزارت دادگستری ایالات متحده اطلاعات حساسی را در مورد مسائل مرزی به گاردین و سایر رسانه‌ها افشا کرده است.

بیشتر بخوانید:

به گزارش گاردین، در هفته های اول ریاست جمهوری بایدن، وزارت دادگستری آمریکا به عنوان بخشی از تحقیقات رسمی در مورد انقضای سیاست جداسازی کودکان مهاجر در مرز جنوبی، مخفیانه درخواست دسترسی به جزئیات حساب تلفنی خبرنگار گاردین را کرد. آمریکا در دوران ترامپ اعدام شد، خیانت شد.

بازرسان احضاریه را برای دریافت شماره تلفن استفانی کرچگاسنر، خبرنگار گاردین در واشنگتن فرستادند. این اقدام توسط مایکل هوروویتز، بازرس ارشد وزارت دادگستری، بدون اطلاع روزنامه بریتانیایی یا خبرنگار آن، به عنوان بخشی از تلاش برای افشای منبع مقالات رسانه ها در مورد سیاست جدایی خانواده انجام شد.

سیاست ضد مهاجرتی برای جدا کردن کودکان از والدینشان در سال 2018 توسط دولت ترامپ اجرا شد. این سیاست که رسما به عنوان «تحمل صفر» شناخته می شود، به دادستان های فدرال دستور می دهد که با مهاجرانی که به طور غیرقانونی وارد ایالات متحده می شوند، حتی افراد زیر سن قانونی، برخورد کنند.

این سیاست منجر به جدایی بیش از 3000 کودک از والدین یا سرپرستان و هرج و مرج گسترده در مرزهای آمریکای جنوبی شده است که مانع از بازگشت بسیاری از کودکان به خانواده های خود شده است. گزارش بازرس ارشد وزارت دادگستری که با تاخیری طولانی همراه بود سرانجام دو سال بعد در ژانویه 2021 منتشر شد. پیش از این پالتیکو اعلام کرده بود که یکی از کارمندان دفتر بازرس ارشد وزارت دادگستری آمریکا پس از فشارهای تحقیقاتی به طور ناگهانی از سمت خود استعفا داده است.

  3 غذای سالم برای شروع روز

منبع: فارس

انتهای پیام/ َ

دیدگاهتان را بنویسید