افزایش 20 درصدی حقوق در سال 1402؟ باید بیشتر باشه!

به گزارش مستقل آنلاین؛ براساس اطلاعات لایحه 1402، افزایش میانگین حقوق کارمندان و مستمری بگیران در سال آینده 20 درصد خواهد بود.

حقوق بازنشستگان با فرمول جدید افزایش می یابد. میانگین حقوق بازنشستگان 20 درصد افزایش می یابد. حقوق بازنشستگان از ابتدای امسال افزایش نیافته است. حقوق بازنشستگان هر سال تحت فشار است. جزئیات بازنشستگی جدید را بخوانید.

براساس اطلاعات لایحه 1402، افزایش میانگین حقوق کارمندان و مستمری بگیران در سال آینده 20 درصد خواهد بود.

روزنامه دنیای اختاز در گفت و گو با تعدادی از نمایندگان مجلس افزایش حقوق کارمندان و مستمری بگیران در سال آینده را پیش بینی کرد.

به گزارش دنیای اقتصاد، بر اساس اطلاعات لایحه بودجه 1402، میانگین افزایش حقوق شاغلان و بازنشستگان در سال آینده 20 درصد خواهد بود.

این روزنامه به نقل از ولی اسماعیلی نماینده غرمی و نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس نوشت: دولت به دنبال افزایش 20 درصدی حقوق در سال آینده است. در شرایط فعلی جامعه و به دلیل تورم، موافق افزایش 20 درصدی حقوق نیستیم. افزایش حقوق در سال آینده باید بیش از 20 درصد باشد. در حال رایزنی با دولت برای افزایش بیش از 20 درصدی حقوق به دلیل تورم هستیم.

همچنین اصغر سلیمی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به افزایش 20 درصدی حقوق در لایحه بودجه 1402 گفت: به دلیل گرانی و افزایش تورم در کشور، بخش کارمندی دچار رکود شده است. اجناس بیش از 20 درصد گران شده اند و اگر 10 تا 20 درصد به دستمزد اضافه شود، این پاسخی به تورمی نیست که در جامعه وجود دارد. حقوق کارمندان و مستمری بگیران در سال 1402 چقدر باید افزایش یابد وی گفت: حقوق کارمندان و مستمری بگیران باید حدود 30 درصد افزایش یابد.

  کار با مجیدی فوق العاده است

رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: افزایش حقوق کارمندان از آبان ماه انجام می شود، اصلاحات انجام می شود و مابه التفاوت حقوق مهرماه به ما پرداخت می شود.

به گزارش شبکه شرق، رئیس سازمان برنامه و بودجه اصلاح جداول حساب های بودجه در شورای اسلامی را به صلاح ندانست و گفت: جداول بودجه امسال در پایان مردادماه به دولت ابلاغ شد و به همین دلیل بررسی دو مرحله ای این لایحه در مجلس، یکپارچگی برنامه های دولت را با مشکل مواجه می کند.

سید مسعود میرکاظمی درباره بررسی دو مرحله ای بودجه سالانه کشور توسط مجلس گفت: زمانی که قانونی در مجلس تصویب می شود ما وظیفه داریم آن را اجرا کنیم و باید به آن پایبند باشیم.

وی در ادامه اظهار داشت: نظر دولت این است که مجلس ابتدا به دولت اجازه دهد لایحه اصلاحات ساختاری خود را به شورای اسلامی ارائه کند.

میرکاظمی به همکاری مشترک با کمیسیون برنامه و بودجه مجلس اشاره کرد و گفت: این کمیته در طرحی خواستار پیشبرد آن با مشارکت و حمایت دولت شد و این کار را انجام دادیم و در رابطه با همکاران نزدیک خود در تلاش هستیم. تا به اصل مطلب برسیم.

رئیس سازمان برنامه و بودجه تصریح کرد: اما نمایندگان در برنامه دو دوره ای درخواست کردند که روند رسیدگی به لایحه بودجه در دو مرحله باشد که مرحله اول تبصره و مرحله دوم جداول است. ما در نظر نداریم جداول بودجه را به مجلس بفرستیم زیرا 1401 جدول بودجه در مردادماه امسال به دولت ابلاغ شده است و به همین دلیل جمع بندی یکپارچگی برنامه های دولت دشوار می شود.

میرکاظمی ابراز امیدواری کرد که مجلس احترام لازم را داشته باشد زیرا آنچه در دولت برای بودجه بسته می شود دارای نظم و انس است و نباید دچار حزب گرایی و سلیقه سیاسی و حزبی شود.

  شرایط مهم استقلال برای حضور در مسابقات 4جانبه

وی چندی پیش اعلام کرد که لایحه بودجه 1402 اول آذرماه وارد مجلس می شود.

رئیس سازمان برنامه و بودجه در پاسخ مثبت به اینکه با توجه به اعلام افزایش حقوق کارکنان، آیا بودجه برای پرداخت پیش بینی شده است، گفت: از آبان ماه جاری اصلاحات انجام می شود و خواهیم داشت. مابه التفاوت حقوق همان ماه آبان را پرداخت کنید.

قانون اصلاح قانون بودجه سال 1401 کل کشور و احیای حقوق مستمری بگیران و مستمری بگیران کشوری و لشکری ​​25 آبان ماه طی نامه ای از سوی محمد باکر کلیباف رئیس شورای اسلامی شهر به سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور ابلاغ شد.

جزئیات بازپرداخت بازنشستگان و کارمندان دولت

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل صندوق بازنشستگی کشوری، اکبر شیرمحمدی اظهار داشت: در اجرای لایحه اصلاح قانون بودجه 1401 کل کشور و احیای حقوق کارمندان کشوری و مستمری بگیران کشوری مصوب 17 آبان ماه سال 1394، 17 آبان ماه سال 1394 به تصویب رسید. 1401 شورای اسلامی با اقدامات انجام شده افزایش در مصوبات مستمری بگیران و کارکنان این صندوق به تصویب رسیده و حقوق آبان ماه مشترکان این صندوق به همراه معوقات مهرماه واریز می شود.

وی با اشاره به جزئیات افزایش حقوق بازنشستگان کشوری گفت: بر اساس بند (1-2) ماده واحده قانون فوق الذکر مبلغ 900 هزار تومان به حقوق مستمری بگیران و کارمندان اضافه شد. موضوع قانون بودجه 1401 از تاریخ اجرای قانون یعنی ابتدای مهر ماه 1401 و همچنین به مبلغ 5 درصد حقوق شهریور ماه به تعداد یک میلیون و 589 اضافه شد. هزار مستمری بگیر و مستمری بگیر (بازنشسته قبل از 01.07.1401 د.).

  دروازه بان سابق استقلال بازداشت شد

شیرمحمدی به افزایش 50 درصدی کمک عائله مندی بازنشستگان کشوری اشاره کرد و گفت: این مبلغ از 407 هزار و 389 تومان به 611 هزار و 84 تومان افزایش یافته است و تعداد مشمولان این کمک 967 هزار و 890 نفر است.

معاون امور فنی صندوق بازنشستگی کشوری نیز بیان کرد: میزان حق فرزند برای هر کودک نیز با افزایش 100 درصدی از مبلغ یک میلیون و 56 هزار و 195 ریال به مبلغ دو میلیون و 112 هزار و 390 ریال ارتقا یافته است.

لازم به ذکر است با توجه به عدم بارگذاری اطلاعات افزایش کمک هزینه عائله مندی و فرزندان از دستگاه ها، افزایش کمک هزینه عائله مندی، اولاد و معوقه در مهر و آبان به همراه حقوق دی ماه پرداخت می شود.

شیرمحمدی یادآور شد: طبق توضیح تبصره (1-2) افرادی که پس از اجرای این قانون بازنشسته شده و یا بازنشسته خواهند شد، یعنی. پس از تاریخ اول مهر 1401 مبلغ 9000000 ریال به مستمری آنان اضافه می شود.

به گفته وی، با افزایش ها، متوسط ​​حقوق مستمری بگیران کشور از 79 میلیون و 535 هزار و 466 ریال در نیمه اول سال 1401 به 92 میلیون و 412 هزار و 988 ریال در مهرماه امسال (میانگین 2/16 درصد) افزایش یافت. نشان داد که این افزایش ها مربوط به خانواده است و حقوق کودکان بیش از این خواهد بود.

لازم به ذکر است بازنشستگان کشوری با مراجعه به درگاه خدمات الکترونیکی صندوق بازنشستگی کشوری به نشانی www.sabasrm.ir می توانند یک روز پس از واریز حقوق آبان ماه سال جاری فیش حقوقی خود را دریافت کنند.

دیدگاهتان را بنویسید