افزایش وام استخدام سرباز به 150 میلیون تومان

سردار محمد جوادزاده کمند با اشاره به موضوع مهارت آموزی و لزوم همکاری سایر نهادها با ستاد کل نیروهای مسلح برای اجرای این معضل، گفت: مهارت آموزی سربازان موضوعی نیست که فقط به نیروهای مسلح و نیروهای مسلح می توانند این وظیفه را به تنهایی انجام دهند.”

رئیس قرارگاه آموزشی ستاد کل نیروهای مسلح با اشاره به اینکه در این سند سهم هر یک از یگان ها در کمک به مشکل مهارت آموزی و به کارگیری پرسنل فعال مشخص شده است، گفت: امیدواریم همه یگان ها کمک کنند. نقشی را ایفا می کند که در این سند برای آنها در نظر گرفته شده است تا اهداف ما در موضوع آموزش مهارتی به طور کامل محقق شود.

رئیس جمهور سند ملی احراز صلاحیت و استخدام کارگران وظیفه را تصویب کرد

وی افزود: در همین راستا سند ملی مهارت آموزی و جذب نیروهای آماده به خدمت تهیه و به تصویب رئیس جمهور رسید و به همه دستگاه ها ابلاغ شد تا آنچه در این سند تصریح شده با همکاری همه دستگاه ها اجرایی شود.

به گفته وی، کمیسیون ویژه ای برای اجرای سند ملی آموزش و اشتغال تشکیل شده و تاکنون پنج جلسه تشکیل شده و وظایف هر دستگاه به طور دقیق مشخص شده است.

سردار زاده کمند با اشاره به وام در نظر گرفته شده برای استخدام سربازان گفت: سال گذشته دو هزار میلیارد تومان به عنوان وام به سربازان اعطا شد. .

وی بیان کرد: اما برای راه اندازی این تاسیسات اقدامات و ریل هایی نیاز بود اما کارها به موقع انجام نشد و از برنامه عقب ماندیم.

  خطرات عطسه برای سلامتی چیست؟

فرمانده قرارگاه مهارت آموزی ستاد کل نیروهای مسلح گفت: امسال تلاش می کنیم تمامی امکاناتی که در اختیار سربازان قرار می گیرد به صورت وام قرض الحسنه باشد، البته افرادی که دوره ها را گذرانده اند. آموزش های مهارتی و خدمت آنها تمام شده است می توانید از این وام شغلی استفاده کنید

وی در پاسخ به این سوال که آیا تعداد وام به سربازان برای ایجاد اشتغال تغییر کرده است، گفت: سال گذشته مبلغ وام به هر سرباز 100 میلیون تومان بود اما امسال این رقم به 150 میلیون تومان افزایش یافته است.

زاده کمند خاطرنشان کرد: امسال 5 هزار میلیارد تومان اعتبار برای وام سربازان در نظر گرفته شده است که امیدواریم به طور کامل محقق شود./مهر

دیدگاهتان را بنویسید