افزایش مصرف گوشت مرغ دلیل افزایش قیمت آن/اختلاف ۷ هزار تومانی با قیمت تعیین شده

546139 خبر ناگهانی

به گزارش گروه اقتصادی ایسکانیوز، حبیب الله اسداله نژاد، مدیرعامل اتحادیه سراسری مرغداران گوشتی کشور در برنامه سفره اقتصادی گفت: پس از درخواست از مردم برای خرید و حمایت از تولیدکنندگان داخلی، مصرف در کشور حدود 30 درصد افزایش یافت. سه روز گذشته

بیشتر بخوانید:

وی افزود: افزایش مصرف باعث تغییر و افزایش قیمت مرغ شد اما همچنان با قیمت مصوب حدود 7 هزار تومان فاصله دارد.

مدیرعامل اتحادیه سراسری طیور گوشتی تصریح کرد: روزانه حدود 1500 تن مرغ مازاد در بازار وجود دارد.

حسین دماوندی نژاد معاون امور دام وزارت جهاد کشاورزی نیز با بیان اینکه رصد بازار نشان می دهد که تقاضا به حالت عادی بازگشته است، گفت: بنا داریم هر هفته حدود 7 هزار تن گوشت مرغ تولید و روانه بازار کنیم. در چند روز اخیر حجم تقاضا تا حدودی کاهش یافته است که با اقدامات رسانه ملی و درخواست مردم اتحادیه کشوری مرغ گوشتی برای حمایت از تولید، روند تولید به ثبات رسیده است.

وی افزود: روزانه حدود 7 هزار تن مرغ در 32 استان موجود است که همه این 7 هزار تن در سه روز گذشته در بازار مصرف شده است و شرایط به گونه ای است که ذخیره سازی برای برخی استان ها محدود است.

معاون امور دام وزارت جهاد کشاورزی با بیان اینکه در روزهای گذشته 500 تا 1000 تن مرغ در روز مازاد عرضه داشت، تصریح کرد: اگر تقاضا به همین منوال پیش برود، تقاضا و عرضه یکسان خواهد بود. منطق، اما اگر مقدار تقاضا دوباره برای کاهش، ما نیاز به ذخیره مرغ.

سید حسین عربی معاون میادین میوه و تره بار تهران با اشاره به رویکرد سازمان میوه و تره بار استان تهران گفت: در سامانه توزیع عمده فروشی بهمن حدود 23 درصد از محل ها در اختیار واحدهای تولید زنجیره ای یکپارچه مرغ 50 است. درصد متعلق به کشتارگاه های صنعتی طیور و بسته بندی مرغ و 27 درصد در اختیار اتحادیه، سازمان ها و واحدهای تولیدی با ظرفیت 180 هزار واحد پرورشی برای هر دوره می باشد.

  عکس های جذاب از ملاقات انیشتین و چارلی چاپلین

وی افزود: به همین دلیل دغدغه سازمان میوه و تره بار تهران دوچندان است و آنچه که مطلوب است ثبات بازار است چرا که ثبات بازار هم تقاضای صادرکننده است و هم نیاز تولیدکننده به برنامه ریزی برای تولید و این امر محقق نمی شود مگر اینکه تولید ادامه دارد و با ادامه تولید به ثبات بازار دست خواهیم یافت.

عربی بیان کرد: دیروز قیمت عمده فروشی از 54 و 55 هزار تومان شروع شد و پس از چند ساعت به 57 هزار تومان رسید. در حال حاضر قیمت خرده فروشی 58 هزار و 800 تومان است که با سقف تعیین شده 11 درصد اختلاف قیمت دارد، در حالی که اختلاف قیمت در ماه گذشته به 25 درصد رسیده است.

وی با بیان اینکه اکنون قیمت ها به سطوح مصوب نزدیک شده است، گفت: کمبود تولید مرغ نداریم و بر اساس نیاز مصرف کننده عرضه می شود.

معاون میادین میوه و تره بار تهران گفت: در دو روز گذشته حجم خرید مصرف کنندگان دو برابر شده است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید