افزایش قیمت لبنیات/ مقصر کیست؟

531156 خبر ناگهانی

به گزارش گروه اقتصادی ایسکانیوز، در مرداد ماه سال 1400 پس از سروصداهای فراوان، شورای راهبردی قیمت گذاری محصولات وزارت جهاد سرانجام قیمت شیر ​​خام را 6400 تومان برای مزرعه و 6600 تومان برای کارخانه تعیین کرد.

ادامه مطلب

با افزایش قیمت شیر ​​خام از 4500 تن به 6600 تن، لبنیات نیز افزایش یافت. بنابراین گزارش، بر اساس اطلاعیه سازمان حمایت مصرف‌کننده و تولیدکننده و مصوبه ستاد تنظیم بازار، قیمت ۱۰ قلم لبنیات از جمله شیر کم‌چرب ۱۱ هزار تن، نیمه‌کره ۱۱ هزار و ۵۰۰ تن. شیر پرچرب 12 هزار و 600 تن شیر کامل 12 1800 گوجه فرنگی شیر کم چرب در بسته بندی 8200 گوجه فرنگی ماست کم چرب دو کیلویی 34 100 گوجه فرنگی ماست پرچرب دو کیلویی 37 600 گوجه فرنگی کم چرب ماست گرمی 9000، ماست پرچرب 900 گرم گوجه فرنگی 13700 و UF 400 گرم پنیر ساده به قیمت 22000 تن می باشد.

در نتیجه قیمت لبنیات از مرداد 1400 تغییر نکرده است، اما سه مورد از این کالاها (شیر در بسته، 2.5 کیلوگرم ماست و پنیر) با 10 درصد تخفیف اعمال شده برای تولیدکنندگان در ابتدای دولت سیزدهم، کمتر است. از قیمت های زیر منتشر شد.

در واقع تغییر قیمت لبنیات منوط به افزایش قیمت شیر ​​خام توسط سازمان حمایت مصرف‌کننده و تولیدکننده است.

افزایش قیمت لبنیات در قیمت شیر ​​خام پیش بینی می شود

محمدرضا بنی طبع سخنگوی انجمن صنایع لبنی در واکنش به افزایش قیمت برخی لبنیات در روزهای اخیر گفت: در برخی از لبنیات و برخی برندها افزایش قیمت وجود داشته است. برگشت.

  لایحه قرار گرفتن معلمان در دستور کار این هفته مجلس

وی گفت: در حال حاضر قیمت لبنیات با قیمت اسفند سال گذشته عرضه می شود و قیمت لبنیات تا پایان ماه مبارک رمضان تغییری نمی کند.

سخنگوی انجمن صنایع لبنی گفت: قیمت لبنیات به قیمت شیر ​​خام بستگی دارد و اگر قیمت این محصول زیاد افزایش پیدا نکند، تغییر قیمت زیاد نخواهد بود.

بنی طبا افزایش قیمت تمام شده تولید را یکی از دلایل افزایش هر ساله لبنیات عنوان کرد و گفت: افزایش دستمزد، مواد بسته بندی و سایر سربارها بر قیمت لبنیات تاثیرگذار است اما حدود 70 درصد قیمت لبنیات. محصولات لبنی شیر خام تعیین می کند که نرخ باید همزمان با قیمت شیر ​​تغییر کند.

از اردیبهشت ماه تعرفه تولید و مصرف همزمان اعلام می شود

سخنگوی انجمن لبنیات افزود: از ابتدای اردیبهشت امسال محصولات برای شفاف سازی قیمت تولید و مصرف کننده را مشخص می کنند.

منبع: ایرنا

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید