افزایش قیمت جهانی طلا در کنار سایر فلزات گرانبها

571853 خبر ناگهانی

به گزارش گروه اقتصادی ایسکانیوز و 20 سنت، طلا تا ساعت 7:40 به وقت شرقی با 1.2 درصد افزایش به 1794 دلار و 20 سنت در هر اونس رسید و طلای آمریکا با 0.07 درصد افزایش به 1795 دلار رسید. شاخص دلار 0.1 درصد کاهش یافت.

بیشتر بخوانید:

ییپ جان رونگ، استراتژیست بازار IG گفت: با توجه به اینکه علیرغم تصمیم جنگ طلبانه فدرال رزرو، واکنش صعودی دلار و بازدهی همچنان محتاطانه به نظر می رسد، قیمت طلا تلاش کرد تا زیان را جبران کند.

پس از آن که جروم پاول، رئیس فدرال رزرو گفت، علیرغم نگرانی های فزاینده رکود، سال آینده میلادی بانک مرکزی ایالات متحده افزایش بیشتری خواهد داشت، طلا بیشترین کاهش هفتگی خود را از اواسط نوامبر تجربه کرد. طلا به عنوان پوششی در برابر تورم و عدم اطمینان اقتصادی در نظر گرفته می شود، اما افزایش نرخ بهره جذابیت شمش را کاهش می دهد.

به گفته آی‌پی، اگرچه طلا به عنوان دارایی امن در نظر گرفته می‌شود، اما زمانی وجود دارد که به نظر می‌رسد زمانی که عواملی مانند سیاست‌های فدرال رزرو وارد عمل می‌شوند، قیمت‌ها از پناهگاه امن منحرف می‌شوند.

بر اساس گزارش رویترز، یک نظرسنجی نشان داد که اعتماد تجاری در چین به پایین‌ترین سطح خود از ژانویه 2013 رسیده است که منعکس کننده تأثیر افزایش موارد کووید-19 بر فعالیت‌های اقتصادی است و به کاهش احتمالی رشد در سال آینده اشاره می‌کند.

در سایر فلزات گرانبها، نقره با 0.3 درصد افزایش به 23.29 دلار در هر اونس، پلاتین با 0.5 درصد افزایش به 996.36 دلار و پالادیوم 0.7 درصد افزایش یافت و به 1726.20 دلار رسید.

  3 روش متفاوت و جالب برای تقویت حافظه

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید