افزایش قیمت ثابت برخی محصولات سایپا

536928 خبر ناگهانی

به گزارش گروه اقتصادی ایسکانیوز، گروه خودروسازی سایپا هفته گذشته طرح پیش فروش چهار محصول خود را در قالب طرح های ویژه متقاضیان ثابت و طرح حمایت از قانون جوانان جمعیت آغاز کرد. مبلغ پیش پرداخت وانت 151 که با پیش پرداخت 80 میلیون و 372 هزار تومان به طرح ویژه آبان ماه پیشنهاد شده بود، در این مرحله مبلغ پیش پرداخت 84 میلیون و 935 هزار و 500 در نظر گرفته شده است.

بیشتر بخوانید:

اکنون این گروه خودرویی از صبح امروز (شنبه 28 آذرماه) طرح فروش فوق العاده دو محصول کوییک پلاس اتوماتیک و سایپا 151 SE با موتور M13 را با قیمت قطعی و حداکثر موعد تحویل 90 روزه عرضه کرده است.

نکته مهم و قابل توجه این است که (علاوه بر افزایش پیش پرداخت وانت 151 در طرح پیش فروش اخیر) قیمت نهایی این محصول و قیمت کوئیک پلاس اتوماتیک در طرح فعلی افزایش یافته است.

در طرح ویژه آبان ماه هنگام عرضه این دو محصول، وانت 151 با قیمت 160 میلیون و 745 هزار تومان و کوئیک پلاس اتوماتیک با قیمت 278 میلیون و 40 هزار تومان; هم اکنون در طرح فروش فوق العاده که از امروز آغاز شده، این دو محصول با قیمت های 169 میلیون و 871 هزار تومان (وانت 151) و 287 میلیون و 850 هزار تومان (کوئیک پلاس اتوماتیک) عرضه می شوند.

به این ترتیب وانت سایپا نسبت به آخرین بار فروش این محصول 9 میلیون و 226 هزار تومان و کوئیک پلاس اتوماتیک 10 میلیون و 23 هزار تومان افزایش قیمت داشته است.

  در چه مواردی سهم ارث دختر و پسر برابر است؟

با توجه به اینکه در سال 1401 مجوز رسمی برای محصولات خودروسازان صادر نشده بود، ایسنا صحت دریافت مجوز افزایش قیمت از گروه سایپا را پیگیری کرد و سایپا در این خصوص پاسخ داد:

– در مورد وانت 151 قیمت های مصوب و اخذ مجوز تغییر قیمت فقط برای خودروهای سواری اعمال می شود و نیازی به وانت نیست.

– در رابطه با افزایش قیمت کوئیک پلاس اتوماتیک، این گروه خودرویی مجوز افزایش قیمت برخی از محصولات خود را دریافت کرده است.

چرا در آخرین برنامه های سایپا برنامه ای برای جایگزینی خودروهای فرسوده وجود ندارد؟

نکته حائز اهمیت دیگر این است که مانند دو طرح قبلی (فروش اضافه ۲۱ آذر و پیش فروش ۲۶ آذر) در این طرح که از امروز اجرا می شود، طرح جایگزینی خودروهای فرسوده اجرا نمی شود.

این در حالی است که پس از لغو سامانه یکپارچه توزیع خودرو، وزارت صلح تاکید کرد: سامانه یکپارچه هدف خود را برای آغاز به کار از دست داده است اما رعایت الزامات قانونی مصوب از جمله تخصیص 50 درصد ظرفیت تولید خانواده. و طرح حمایت از جوانان و تخصیص 10 درصد ظرفیت تولید این شرکت های خودروسازی در طرح جایگزینی خودروهای فرسوده باقی می ماند. اما در این سه طرح سایپا هیچ طرحی برای جایگزینی خودروهای فرسوده به چشم نمی خورد!

سایپا در این خصوص پاسخ داد: الزام اجرای طرح جایگزینی خودروهای فرسوده، مختص فروش خودروهایی است که همچنان به صورت قرعه کشی عرضه می شوند؛ در حالی که این طرح به صورت قرعه کشی انجام می شود. بنابراین با توجه به اینکه محصولات گروه خودروسازی به طور کامل از مرحله قرعه کشی حذف می شوند. هیچ الزامی برای تخصیص 10 درصد ظرفیت فروش به طرح تعویض خودروی فرسوده وجود ندارد.

  میلیچ از توافق ناراضی است/ مدافع سابق آبی های کرواسی منتظر تصمیم فیفا است

فروش عالی ۲ محصول سایپا از امروز

همانطور که گفته شد گروه خودروسازی سایپا فروش دو محصول کوییک پلاس اتوماتیک با گیربکس معمولی و کوییک آر با گیربکس معمولی در رنگ سفید با حداکثر موعد تحویل 90 روزه (خارج از مراحل قرعه کشی) را آغاز کرده است.

مهلت ثبت نام برای متقاضیان عادی تا اتمام ظرفیت محصول و طرح ثبت نام پیشاپیش قانون حمایت از خانواده و جوانان (طرح ویژه مادران دارای دو فرزند) سه روز است.

متقاضیان می توانند از ساعت 11 صبح امروز (شنبه) با مراجعه به سایت فروش گروه خودروسازی سایپا به نشانی saipa.iranecar.com ثبت نام کنند.

سایپا مجوز افزایش قیمت برخی از محصولات خود را دریافت کرد

لازم به ذکر است در طرح ویژه مادران نیز پیش ثبت نام پس از تایید مادران واجد شرایط ثبت نام (مادران دارای حداقل دو فرزند که فرزند دوم آنها از 19 آبان 1400 به بعد متولد شده است) انجام می شود. ، امکان ثبت نام نهایی فراهم شده و وجه مسیر واریز می شود.

در طرح ویژه مادران محدودیت هایی از قبیل داشتن گواهینامه معتبر، نداشتن پلاک فعال، یک دستگاه برای هر کد ملی، عدم خرید در 48 ماه گذشته معرفی و لحاظ نمی شود. اما در طرح ویژه متقاضیان عادی، شرط نداشتن شماره پلیس فعال، 18 سال سن و شناسه معتبر، محدودیت فاکتور 18 ماهه و شماره تلفن به نام متقاضی خواهد بود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید