افزایش سن بازنشستگی مشروط شد

549695 خبر ناگهانی

به گزارش گروه اقتصادی ایسکانیوز، حجت الاسلام سید جواد حسینی کیا با استناد به یکی از تبصره های لایحه بودجه سال 1402 مبنی بر سنوات قابل قبول خدمت برای بازنشستگی کلیه کارکنان زن و مرد با حداقل مدرک لیسانس معتبر در مشاغل خاص. در کلیه صندوق های بازنشستگی از جمله لشگری و کشوری که در سال 1402 بازنشسته شده است، در صورت اعلام نیاز به سامانه و رضایت کارمند بدون رعایت شرط سنی، دو سال افزایش می یابد. سن بازنشستگی دو سال

سن بازنشستگی افزایش یافته است

وی بیان کرد: دولت در توضیح علت افزایش سن بازنشستگی می گوید برخی از صندوق های بازنشستگی در آستانه ورشکستگی هستند و به همین دلیل هر چه سن کار بیشتر شود بهتر است.

نماینده مردم سنقر و کیلای در شورای اسلامی تصریح کرد: یک قانون وجود داشت که 27 نفر کار می کنند و 3 نفر بازنشسته می شوند اما اکنون این رابطه برعکس شده و به جایی رسیده ایم که 27 نفر بازنشسته و 3 نفر کار می کنند. .

نایب رئیس کمیسیون صنایع و معادن شورای اسلامی ادامه داد: این وضعیت سایه مالی سنگینی بر صندوق های بازنشستگی انداخته است. بر این اساس دولت پیشنهاد کرد که سن بازنشستگی دو سال افزایش یابد.

حسینی کیا با اشاره به اینکه در پیشنهاد دولت آمده است که رضایت کارمند نیز برای افزایش سن بازنشستگی مورد توجه قرار گیرد، گفت: البته دولت سال گذشته این موضوع را در لایحه بودجه به صورت طبیعی درج کرد و به همین دلیل است. آن را حذف کردیم از آنجایی که امسال در مورد رضایت کارکنان است و این پیشنهاد دولت اختیاری است، فکر می کنم در مجلس رای مثبت بیاورد.

  آزادسازی برخی از دارایی های مسدود شده ایران

وی با تاکید بر اینکه افزایش سن بازنشستگی کار خوب و مثبتی است به طوری که اگر مردم خوشحال باشند می توانند دو سال دیگر کار کنند، گفت: هم به نفع کارکنان است و هم به نفع دستگاه ها. از این نظر برای کارمندان خوب است که دو سال دیگر سر کار بمانند و دو سال بعد با حقوق بازنشسته شوند و سنواتشان افزایش یابد.

منبع: مهر

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید