افزایش حقوق کارکنان متناسب با تورم –

520447 خبر ناگهانی

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری ایسکانیوز ، حمیدرضا حاجی بابایی در واکنش به اعلام افزایش 10 درصدی حقوق کارکنان دولت در سال 1401 ، گفت: «این موضوع در مفاد اجرایی بودجه ذکر شده است؛ دولت اعلام کرده است که حقوق کارمندان به طور متوسط ​​10 درصد به تدریج افزایش می یابد، یعنی می توان حقوق یک نفر را 30 درصد و حقوق دیگری را 5 یا 10 درصد افزایش داد.

وی ادامه داد: این موضوع در قالب نظر دولت به عنوان آئین نامه اجرایی به کل کشور ابلاغ شده و سرانجام به عنوان لایحه بودجه به مجلس ارائه می شود تا مجلس حرف اول و آخر را بزند ، دقیقتر 10 ٪ افزایش می یابد. “دولت حق دارد از این دیدگاه در زمان ارائه در پارلمان حمایت کند یا ممکن است با توجه به شرایط تغییر کند ؛ بنابراین در نهایت نظر مجلس اجرایی در بودجه لحاظ می شود.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس تصریح کرد: تصمیم نهایی مجلس و دولت در مورد میزان افزایش حقوق در اسفندماه اتخاذ می شود. در آن زمان وضعیت اجتماعی ، اقتصادی ، خانوار و تورم و به ترتیب میزان افزایش حقوق تعیین شد.

حاجی بابایی درباره وعده رئیس جمهور برای افزایش حقوق کارکنان دولت متناسب با تورم گفت: قانون بحث دیگری است. «دولت در بودجه اعلام می کند.

وی ادامه داد: دولت باید در زمان ارائه لایحه بودجه ، شاخص های کلان اقتصادی را اعلام کند که نشان می دهد پیش بینی تورم سال آینده آن با بودجه چگونه خواهد بود و پس از آن مجلس میزان افزایش حقوق را بر اساس این درصد تورم تعیین می کند. البته این کار با هماهنگی دولت انجام می شود. حاجی بابای در پایان گفت: افزایش حقوق کارکنان متناسب با تورم ، قانون برنامه ششم است که اجرای آن موضوع لایحه بودجه است و در نهایت به تصویب مجلس رسید. “

  سلاح های بیولوژیکی کشتار جمعی در اوکراین؟

انتهای پیام/

منبع: ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید