افزایش حقوق کارمندان و مستمری بگیران از کجاست؟

به گزارش مستقل آنلاین؛ در شرایطی که بازگرداندن و افزایش حقوق کارمندان در قالب لایحه تناسب در مجلس مطرح است، به نظر می رسد دولت منابع مورد نیاز برای اجرای آن را از جاهای مختلف مانند فروش اموال مازاد، افزایش در بودجه اختصاص داده است. درآمد مالیاتی، افزایش صادرات و واردات و غیره

ایسنا نوشت؛ در ماه های اخیر همواره تلاش مسئولان برای افزایش حقوق کارکنان لشکری ​​و کشوری و مستمری بگیران بوده است و البته تاکید داشتند که این امر بدون وام بانک مرکزی، خلق پول و تامین منابع پایدار انجام شود. یعنی از همان ابتدا تامین منابع لازم برای اجرای تناسب جزو دغدغه های دولتمردان و تیم اقتصادی بوده است.

حدود دو ماه پیش مسعود میرکاظمی، رئیس سازمان برنامه و بودجه گفته بود که باید بتوانیم منابع موثق برای این اضافه پرداخت ها داشته باشیم و در صورت شناسایی منابع، قابل اجرا باشد.

در روزهای اخیر سید احسان خاندوزی – وزیر امور اقتصادی و دارایی – اعلام کرد با توجه به اینکه بحث احیای حقوق از چهار ماه پیش در دولت مطرح شده است، این افزایش باید به گونه ای انجام شود که کسری بودجه ایجاد نشود. بر این اساس در پایان مردادماه فهرستی از اقدامات اندیشیده شد و کمیته ای به سرپرستی معاون اول رئیس جمهور تشکیل و منابعی نیز تخصیص یافت. همچنین مقرر شده است که همه نهادها اقدامات جداگانه ای انجام دهند که اکثر آنها بر این اساس است که بتوانند اموال و دارایی های مازاد خود را تسلیم کنند.

به گفته وزیر اقتصاد، این اقدامات سازمان برنامه و بودجه را قادر می سازد تا افزایش حقوق را محقق کند.

  ساماندهی صندوق های قرض الحسنه از سال گذشته در دستور کار بانک مرکزی قرار گرفت و شورای پول و اعتبار دستورالعمل تشکیل این صندوق ها را تصویب کرد.

بر اساس اطلاعات دریافتی از سازمان برنامه و بودجه، دولت برای اجرای تناسب دستمزدها برای افزایش دستمزد کارمندان و مستمری بگیران به حدود 80 هم بودجه مالی نیاز دارد.

از اظهارات مسئولان به‌ویژه تیم اقتصادی دولت، منابعی مانند مالیات، افزایش واردات و صادرات، فروش اموال مازاد دولتی، درآمد اختصاصی مؤسسات، درآمد استانی و سود عملیاتی شرکت‌ها در افزایش درآمد شرکت‌ها در نظر گرفته شده است. دولت که برای اجرای طرح هایی از جمله سهمیه بندی حقوق کارمندان و مستمری بگیران استفاده می شود.

باید بگویم؛ دولت دو هفته پیش لایحه تناسب حقوق کارمندان و مستمری بگیران را با دو فوریت به شورای اسلامی ارسال کرد که هفته گذشته این لایحه به تصویب نمایندگان مردم رسید و کمیسیون برنامه و بودجه تا امروز فرصت دارد. (24 اکتبر). ) گزارش خود را ارائه کند، زمان تناسب حقوق کارمندان و بازنشستگان لشکری ​​وجود دارد و پس از ارائه گزارش این لایحه در دستور کار صحن علنی قرار خواهد گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید