افزایش حقوق بازنشستگان چه زمانی اعمال می شود؟

3736 خبر ناگهانی

به گزارش گروه اجتماعی ایسکانیوز، میرهاشم موسوی مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی که به همراه سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در جلسه مجمع عمومی کانون سالمندان مستمری بگیران تامین اجتماعی بندرانزلی شرکت کرده بود، گفت: بر اساس این گزارش: با پیگیری‌های ویژه رئیس‌جمهور و سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، تصمیمات جدید مستمری مستمری بگیران سایر رده‌ها براساس ماده ۹۶ قانون تامین اجتماعی و مصوبه شورای عالی کار، شهریور ماه صادر می شود و حقوق بازنشستگان در شهریور ماه بر اساس ضوابط جدید پرداخت می شود. همچنین نحوه تامین منابع، نحوه و زمان پرداخت مابه التفاوت ماه های قبل همچنین با همکاری کانون های بازنشستگان متعاقبا اعلام خواهد شد.

ادامه مطلب

موسوی گفت: در بودجه امسال پرداخت 90 هزار میلیارد تومان از مطالبات سازمان تامین اجتماعی پیش بینی شده است که همچنان ساز و کارهایی را برای تحقق آن تدوین می کنیم.

وی افزود: رئیس جمهور و سرپرست وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در حل مشکلی که در زمینه افزایش مستمری مستمری بگیران سایر رده های تامین اجتماعی به وجود آمد تاکید و حمایت ویژه ای داشتند و خوشبختانه با حمایت ها صورت گرفت. با تلاش مسئولان و تلاش های صورت گرفته، درخواست بازنشستگان برای اجرای مصوبه شورای عالی کار مبنی بر افزایش حقوق بازنشستگان محقق شد.

موسوی همچنین در تماس تلفنی ساعت 14:00 با بخش خبر شبکه یک سیما در این خصوص توضیح داد: پیش از این مصوبه ای که برای سایر سطوح مستمری بگیران گران تامین اجتماعی در شورای محترم دولت مطرح شده بود مصوبه ای بود که این مصوبه را نپذیرفت. مصوبه قبلی شورای عالی کار در سایر سطوح و تا سقف 10 میلیون تومان، 10 درصد به اضافه 650 هزار تومان و بالای 10 میلیون تومان افزایش 10 درصدی را تصویب کردند که در خرداد ماه به ما اعلام شد و طبق قانون آن را اجرا کردیم. .

  اتوبوس های خوابگاه شلوغ هستند اما توانایی پرداخت کرایه را ندارند

وی افزود: امروز بر اساس اعلام سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و با عنایت به اختیاراتی که دولت به وزرای عضو هیات امنای تامین اجتماعی و همچنین با دستور اکید و ویژه رئیس جمهور در خصوص بررسی و تصمیم گیری جدید برای سایر سطوح. جناب آقای دکتر زاهدی وفا اعلام کردند که مصوبه شورای عالی کار بر اساس ماه 96 قانون تامین اجتماعی تصویب شده است و انشاالله این مصوبه را بر اساس ماده 96 و مصوبه شورای عالی کار به اجرا خواهیم گذاشت. سطوح دیگر

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی گفت: در شهریورماه احکام جدیدی صادر می کنیم و پرداخت حقوق شهریور ماه نیز بر اساس احکام جدید خواهد بود. همچنین نحوه تامین منابع، زمان و نحوه پرداخت مابه التفاوت ماه های قبل با همکاری کانون های بازنشستگی متعاقبا اعلام خواهد شد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید