افزایش تراز اقتصادی مجتمع مس سونگون به 4 میلیارد دلار با تولید 400000 تن کاتد در سال

به گزارش مس پرس، دکتر علی رستمی، مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران در نشست تولیدی مجتمع مس سونگون با تقدیر از تلاش های جهادی کارکنان شرکت مس در حفاری تولیدی، اظهار داشت: این شرکت در حال حاضر با هدف حفاری تولیدی در حال توسعه است.
وی گفت: تنها شما با اتکال به خداوند متعال قادر به تحقق طرح های توسعه در مجموعه هستید و این امر مستلزم تلاش فراوان است.
رستمی افزود: پس باید با جدیت آستین ها را بالا بزنیم و وارد میدان شویم و با توجه به اینکه همه نیازها و بسترهای کاری مهیا است، اگر نتوانیم به این مهم برسیم، باید مسئولیت پذیر باشیم و یقین بدانیم که این رسالت بر عهده ماست. “
وی با اشاره به معانی آیاتی که در ابتدای جلسه تولید سوره صف تلاوت شد، گفت: دو نکته اساسی در معانی این آیات درخشان وجود دارد، نکته اول این است که همه موجودات و آیات الهی خداوند متعال را تسبیح می کنند و من معتقدم شرکت ملی صنایع مس مصداق مداحی، عبادت و بندگی است و باید قدر این کارها را بدانیم، زیرا جهاد به معنای واقعی است و باید آن را فرصت ببینیم.
دکتر رستمی گفت: نکته دوم در این سوره مبارکه بر کتمان گفتار و رفتار جامعه تاکید دارد و به دنبال اجرای طرح هایی است که همه ما باید در طرح های توسعه مجتمع مس سونگون به آن توجه بیشتری داشته باشیم.
مدیرعامل شرکت مس با اشاره به اهمیت مسائل زیست‌محیطی گفت: حفاظت و حفظ محیط‌زیست اولویت اصلی ماست، هرچند معدن‌کاری ذاتاً با طبیعت مرتبط است. اما معتقدیم با سرمایه گذاری و بهره گیری از ظرفیت علمی و تجربی دنیا می توانیم تاثیر این فعالیت ها را به حداقل برسانیم.
وی ادامه داد: در این راستا باید با دعوت از دانشگاه ها و شرکت های داخلی و خارجی مبتنی بر دانش و پژوهش وارد فازهای عملیاتی در این حوزه شویم.
مدیرعامل شرکت مس با تاکید بر سرمایه گذاری در پروژه های تامین انرژی پاک و تامین زیرساخت های متصل گفت: در نظر داشتیم 300 مگاوات برق خورشیدی در استان آذربایجان شرقی نصب کنیم.
مدیرعامل شرکت مس نیز راه اندازی کارخانه آهک و کارخانه تولید گلوله در ورزقان را لازمه طرح های توسعه مجتمع مس سونگون می داند.
دکتر رستمی با اشاره به نامگذاری سال جاری از سوی مقام معظم رهبری به عنوان «تولید دانش بنیان، ایجاد اشتغال» افزود: دنیای کنونی به دنیای دانش تبدیل شده است و امروز دانش به جای محصول خرید و فروش می شود و بیشتر دانش- بر اساس صادرات دانش است، یعنی. باید از خاک شروع کنیم و بعد از رشد و توسعه به جای صادرات کنسانتره و کاتد و … به مرحله صادرات دانش و تجهیزات به صنعت مس برسیم.
مدیرعامل شرکت مس با ارزیابی و تشکر از اقدامات کلیدی کمیته ساختمان مس سونگون افزود: در این گزارش آمده است اقدامات ارزنده ای در این زمینه انجام شده است، اما باید همواره به این نکته توجه داشت که شرکت های دانش بنیان نیاز دارند. زیرا با توانمندسازی آنها شاهد افزایش کیفیت تولیدات خانگی خواهیم بود و امیدوارم در آینده شاهد تعامل بیشتر با دانش بنیان باشیم.

  ترور رئیس شورای شهر توسط باج خواهان مسلح

دیدگاهتان را بنویسید