افراد 40 ساله با این عادت عمر خود را طولانی می کنند

این اقدامات امید به زندگی را در افراد سالم 40 ساله بیش از 6 سال افزایش می دهد و فواید آن در افرادی که دوبرابر سن دارند چشمگیرتر است.

علاوه بر این، این اثرات مفید حتی در افراد مبتلا به بیماری های تهدید کننده زندگی مانند سرطان، بیماری های قلبی عروقی، فشار خون بالا، دیابت و بیماری های کلیوی نیز مشاهده شده است.

مطالعه ای که بر روی 50000 ژاپنی در یک دوره 20 ساله انجام شد نشان داد که برای ترک عادت های بد و کاهش وزن از میانسالی به بعد هرگز دیر نیست.

پروفسور هیرویاسو ایسو، نویسنده اصلی مقاله گفت: «این یک یافته بسیار مهم است، زیرا شیوع بیماری های مزمن در سراسر جهان در حال افزایش است و یکی از علل اصلی مرگ و میر در میان جمعیت های مسن است. تیم دانشگاه اوزاکا می‌گوید دارایی سالم کلید یک بازنشستگی دلپذیر است.

در این مطالعه، بین سال‌های 1988 و 1990، شرکت‌کنندگان به نظرسنجی‌هایی پاسخ دادند که شامل سؤالاتی در مورد رژیم غذایی و ورزش، مصرف الکل، وضعیت سیگار کشیدن، مدت زمان خواب و شاخص توده بدنی (BMI) بود. از آنها در مورد برخی بیماری ها نیز سؤال شد. هدف از این مطالعه افزایش آگاهی در مورد عوامل موثر بر مرگ ناشی از سرطان و بیماری های قلبی عروقی می باشد.

به هر رفتار سالم امتیاز تعلق گرفت و تأثیر تغییر سبک زندگی بر امید به زندگی افراد ارزیابی شد. این پروژه تا دسامبر 2009 ادامه داشت و نزدیک به 9000 نفر جان باختند. نتایج بسیار واضح بود. تغییر رفتارهای سلامتی به طور مستقیم با طول عمر در مردان و زنان مرتبط است. این یکی از اولین مطالعاتی است که تأثیر بهبود رفتار سلامت در میان سالمندان را در کشوری با امید به زندگی تقریباً 85 سال در سراسر کشور نشان می دهد.

  چرا ایرانی ها به این زودی می میرند!

دو سال پیش، مطالعه دیگری نشان داد که یک سبک زندگی سالم می تواند به زنان اجازه دهد تا ده سال بدون سرطان، مشکلات قلبی و دیابت نوع 2 زندگی کنند، در این صورت آنها می توانند هفت سال بیشتر از مردان عمر کنند.

تیم آمریکایی گفت که زنان باید به طور منظم ورزش کنند، فقط مقادیر متوسط ​​الکل بنوشند، وزن مناسبی داشته باشند، به درستی غذا بخورند و از سیگار کشیدن خودداری کنند. این مطالعه بر اساس داده های 111000 آمریکایی است که برای بیش از 20 سال مورد ارزیابی قرار گرفته اند. دکتر فرانک هو، مسئول این پروژه تحقیقاتی در دانشکده بهداشت عمومی هاروارد در بوستون، این یافته ها را “پیام مثبتی برای مردم” توصیف کرد.

وی تاکید کرد: در صورت رعایت آنها نه تنها سال های عمر بیشتری نصیب مردم می شود، بلکه با تغییر سبک زندگی سال های خوبی نیز نصیب مردم می شود.

دیدگاهتان را بنویسید