افتتاح 9 دستاورد هسته ای با حضور رئیس جمهور

556909 خبر ناگهانی

به گزارش گروه سیاسی ایسکانیوز، آیت الله سیدابراهیم رئیسی رئیس جمهوری ایران با حضور در نمایشگاه دستاوردهای هسته ای که پیش از ظهر شنبه در سالن اجلاس سران برگزار شد، از نسل های مختلف سانتریفیوژهای ساخت ایران بازدید کرد.

بیشتر بخوانید: تشریفات اضافی را حذف کنید و هزینه برنامه اصلی سفر در حومه شهر را کاهش دهید

رئیسی در این بازدید ضمن تشریح پیشرفت‌های جوانان ایرانی و دانشمندان هسته‌ای، این تحولات را نماد خودباوری و خوداتکایی برشمرد و خواستار گسترش روحیه به سایر صنایع و حوزه‌های راهبردی کشور شد.

وی با تاکید بر حق استفاده از انرژی هسته ای صلح آمیز، دانش و فناوری های هسته ای کشورمان در حوزه انرژی هسته ای را غیرقابل بازگشت دانست و گفت: اتکا به جوانان و دانشمندان ایرانی و کار جهادی الگویی است که همیشه جواب می دهد و باید در سایر زمینه ها مورد توجه قرار گیرد. “بیا بریم.

وی گفت: خوشبختانه ایران تحقیقات صلح آمیز هسته ای را منوط به خواسته ها یا نظرات دیگران نخواهد کرد.

در این بازدید محمد اسلامی رئیس سازمان انرژی اتمی و سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور به تشریح دستاوردهای علمی و فناوری کشور در حوزه هسته ای پرداختند.

3 دستاورد در حوزه رادیودارو، 2 دستاورد در زمینه پلاسما و 4 دستاورد در حوزه صنعت، لیزر، سیستم های کنترل و عکاسی از دستاوردهای ارائه شده در این نمایشگاه است.

سازمان انرژی اتمی همچنین در نمایشگاه خود سه برنامه راهبردی برای تولید 10 هزار مگاوات انرژی هسته ای، توسعه استفاده از تشعشعات و احداث نیروگاه تمام محلی 360 هزار مگاواتی در دارهوین را اعلام کرد.

  طالبان نمی توانند امنیت شهروندان افغانستان را افزایش دهند / امارت اسلامی ظرفیتی برای حکومت ندارد

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید