افتتاح دفتر مالکیت معنوی در دانشگاه تهران / دلایل تمدید پروسه صدور مجوز برای فناوران

574766 خبر ناگهانی

علی اسدی در گفت و گو با خبرنگار گروه دانشگاه ایسکانیوز در خصوص مشکلات فناوران در اخذ مجوز ثبت شرکت های دانش بنیان گفت: مجوز شرکت های دانش بنیان توسط 2 موسسه صادر می شود. یکی دفتر معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و دیگری پارک های علم و فناوری است. برای ما به عنوان پارک علم و فناوری تفاوتی بین شرکت های کوچک و بزرگ وجود ندارد. زیرا بررسی ها بر اساس معیارهای خاصی است.

رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه تهران افزود: شرکتی که بخواهد خود را دانش بنیان نشان دهد باید ویژگی ها را داشته باشد. همچنین توجه به این نکته ضروری است که فرد تصمیمی برای صدور مجوز ندارد و واحد ارزیابی وظیفه صدور مجوز را بر عهده دارد.

وی گفت: در واحد ارزیابی داوران زیادی هستند که شرکت ها را از نظر کسب و کار، ماهیت فناوری و عمق فناوری غربالگری می کنند. سپس درخواست به هیئت پذیرش ارجاع داده می شود. رای گیری با رای مخفی انجام خواهد شد.

تملک انسانی بر صدور مجوزهای ثبت اختراع تأثیری ندارد

اسدی تصریح کرد: این رویه‌ها باعث می‌شود که بهره‌کشی از یک فرد خللی در صدور مجوز ایجاد نکند. چون تصمیم را شورا می گیرد. رک و راست می گویم حداقل در پارک علم و فناوری دانشگاه تهران این اتفاق نمی افتد.

رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه تهران درباره تمدید فرآیندهای صدور مجوز برای فناوران گفت: در برخی موارد نقص گواهی وجود دارد و تکمیل آن زمان بر است. البته باید فرآیندها تسهیل شود تا تکنسین ها بدون مشکل مجوزهای لازم را دریافت کنند. پارک علم و فناوری دانشگاه تهران عامل ارزیابی متقاضیان ثبت اختراع خواهد بود.

  ساخت و سازهای نهضت ملی مسکن گران می شود

وی با بیان اینکه رایزنی هایی با قوه قضائیه و سازمان ثبت اسناد کشور برای ایجاد اداره مالکیت فکری انجام شده است، افزود: در این راستا این دفتر در پارک علم و فناوری دانشگاه تهران ایجاد می شود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید