اعمال محدودیت های غیرمنتظره عروق کرونر در چین

دولت چین اقدامات بهداشتی بی سابقه ای را در شانگهای برای جلوگیری از عود کوید 19 انجام داده است. این کشور اقدامات بسیار قوی علیه شانگهای انجام داده است زیرا قصد دارد تا حد امکان ویروس کرونا را کاهش دهد یا ریشه کن کند. آزمایشات کرون در شهر چندین مورد از بیماری عروق کرونر قلب را گزارش می دهند. البته اخیراً چندین مورد شیوع O-Micron در شانگهای و چندین شهر دیگر مانند پکن، پایتخت وجود داشته است و دولت چین می گوید در صورت لزوم، پکن را قرنطینه خواهد کرد.

محدودیت های کرونری غیرمنتظره

ساکنان شانگهای ماه گذشته قرنطینه شدند، اما وقتی هفته گذشته از خواب بیدار شدند، با محدودیت‌های غیرمنتظره جدیدی مواجه شدند. مقامات محلی گفتند که در جلوی مجتمع ها حصارهای دو متری وجود داشت که برخی از ساکنان این منطقه به بیماری عروق کرونر قلب مبتلا شده بودند. این نرده ها برای جلوگیری از خروج ساکنان این مجتمع ها تعبیه شده است. علاوه بر این نرده ها، پیش از این در تمام خانه هایی که بیماری عروق کرونر قلب وجود داشته، دزدگیر الکترونیکی نصب شده است تا به محض خروج افراد، زنگ هشدار به صدا درآید. البته برخی از منازل نیز برای ضدعفونی تخلیه شده اند.

برخی استدلال می‌کنند که این استراتژی‌های سخت‌گیرانه، که قبلاً در کنترل عفونت‌های کروناویروس و کاهش بروز آن به صفر در روزهای جهانی شدن کووید ۱۹ موفق بودند، نمی‌توانند در برابر سویه جدید e-micron موفق باشند.

کمبود غذا و دارو در شانگهای موجی از انتقادات را از دولت این شهر برانگیخته است. همچنین گزارش هایی وجود دارد که برخی از افراد به دلیل عدم دسترسی به داروهای معمول خود بر اثر بیماری هایی غیر از بیماری عروق کرونر قلب جان خود را از دست داده اند.

  ارزش پرتفوی سهام عدالت روز دوشنبه 20 آذر 1400 می باشد

شانگهای در 24 آوریل اعلام کرد که 21000 مورد جدید بیماری عروق کرونر قلب وجود دارد که از این تعداد 39 نفر جان خود را از دست دادند. اما در 26 آوریل تعداد مبتلایان 17000 نفر بود اما تعداد فوتی ها به 52 نفر رسید.

مقامات پکن نیز در حال انجام آزمایش‌های گسترده هستند و فکر می‌کنند در صورت لزوم، اقدامات سخت‌گیرانه‌ای را انجام خواهند داد تا از این که شهر به سرنوشت شانگهای در مورد تاج دچار نشود.

پس از آنکه دولت چین در ۲۵ آوریل قرنطینه در شانگهای را اعلام کرد، بورس شانگهای سقوط کرد و بسیاری از مردم را نگران و مضطرب کرد.

شیوع سویه جدید تاج در ماه مارس سال جاری در شانگهای آغاز شد و از آن زمان تاکنون حداقل 190 نفر از جمعیت 25 میلیونی این شهر کشته شده اند. البته با توجه به این جمعیت، مرگ و میر تاج در این شهر همچنان بسیار کمتر از بریتانیا و آمریکا است.

دلیل ادامه محدودیت های عروق کرونر در چین

به گفته مقامات چینی از هر 6 نفر در این کشور 5 نفر به طور کامل واکسینه شده اند. این 4 نفر از 6 نفر در ایالات متحده است. پس چرا چین هنوز محدودیت‌های تاج‌گذاری را لغو نمی‌کند و حتی در برخی مکان‌ها آنها را تشدید نمی‌کند؟

پاسخ تا حدی در این است که چه کسی واکسینه شده است. در چین، برخلاف بریتانیا، که بزرگسالان و گروه‌های آسیب‌پذیر برای اولین بار واکسینه شدند، جوانان در اولویت قرار گرفتند.

به گفته پکن، تنها 57 درصد از افراد بالای 60 سال سه دوز از این واکسن را دریافت کرده اند. اما این عدد برای 60 سال اول در بریتانیا 80 درصد است.

  صفحه مورد نظر شما یافت نشد.

سیاست جمع صفر چین، فوریت واکسیناسیون افراد آسیب پذیر را کاهش داده است. در نتیجه، حدود 50 میلیون نفر هنوز در معرض خطر ابتلا به بیماری عروق کرونر قلب هستند. هنوز بسیاری از افراد آسیب پذیر و مسن هستند که به طور کامل واکسینه نشده اند، که خطر ابتلا به بیماری، بستری شدن در بیمارستان و حتی مرگ را افزایش می دهد.

به همین دلیل است که چین در این مرحله هنوز تمایلی به لغو محدودیت های کرونری ندارد.

اثربخشی واکسن

علاوه بر مشکلات واکسیناسیون، کارشناسان به واکسن های ساخت چین اشاره می کنند که بسیار کمتر از واکسن های غربی کارایی دارند. سال گذشته، مقامات چینی واکسن‌های mRNA موثرتری مانند Pfizer/Bioanthec را برای افزایش قدرت واکسن سینوواک توصیه کردند. این توصیه در زمانی مطرح شد که افراد واکسینه شده با mRNA در شیلی توانستند بیشتر از چینی ها که حتی سه دوز از واکسن را دریافت کرده بودند، در برابر سویه بسیار کشنده کورونا دلتا مقاومت کنند. وضعیت هنگ کنگ نیز برای منطقه O-Micron خیلی خوب نیست و در منطقه خودمختار تعدادی مرگ و میر ناشی از بیماری عروق کرونر قلب وجود دارد تا جایی که چین را نگران می کند. اکثر ساکنان هنگ کنگ نیز هر سه بار با سینوواک واکسینه شده اند.

کنترل تاج در چین؛ از حصار کشی جلوی مجتمع ها تا زنگ خطر در خانه بیماران

سیاست Quaid Zero در چین پس از راه اندازی Quaid 19 در ووهان در سال 2020 معرفی شد. این استراتژی توانست بیماری عروق کرونر قلب و مرگ و میر را برای بیش از دو سال در سطح بسیار پایین نگه دارد. به همین دلیل، مقامات چینی این سیاست را در مقابل سایر جنبه های تاج که بسیار سریعتر هستند، تغییر نداده اند.

  صابر حردانی هم از فولاد جدا شد

به گفته کارشناسان، تغییر این سیاست و رفع محدودیت ها برای کشوری که همچنان مبتلا به بیماری عروق کرونر قلب و مرگ است، بسیار سخت و چالش برانگیز است. این سیاست برای سویه اصلی Quid 19 کاملاً مؤثر بود. اما این روش ممکن است برای تغییر شکل سریع میکرون A بسیار مؤثر نباشد، اگرچه حذف محدودیت‌های روی تاج به ویژه در شانگهای به تصمیم چینی‌ها بستگی دارد. دولت و به نظر می رسد هنوز آمادگی این کار را ندارند.

دیدگاهتان را بنویسید