اعلام قیمت جدید گوشت، مرغ و برنج در روزهای پایانی آذرماه 1401 / قیمت کدام خوراکی ها دو برابر شد؟!

به گزارش مستقل آنلاین؛ آخرین گزارش مرکز آمار ایران برای آبان ماه سال جاری نشان می دهد برنج ایرانی ممتاز نسبت به مهرماه امسال ۲ درصد، گوشت گوسفند ۲.۱ درصد و مرغ ۰.۵ درصد افزایش قیمت داشته است.

خبرآنلاین نوشت: اطلاعاتی که به تازگی از سوی مرکز اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی منتشر شده، نشان می دهد که قیمت ۲۳ درصدی برخی از مواد غذایی و آذوقه مهم نسبت به سال قبل دو برابر شده است! همزمان هشدارهایی مبنی بر کاهش قدرت خرید مردم نیز شنیده می شد.

این در حالی است که آخرین گزارش مرکز آمار ایران برای آبان ماه سال جاری حاکی از افزایش 2 درصدی قیمت برنج ایرانی ممتاز نسبت به مهرماه امسال، گوشت گوسفندی 2.1 درصد و مرغ 0.5 درصدی است.

بر اساس این گزارش، در آبان ماه امسال هر کیلوگرم برنج ایرانی ممتاز به طور میانگین ۱۱۴ هزار و ۴۵۱ تومان، هر کیلوگرم گوشت گوسفندی به طور میانگین ۱۹۰ هزار و ۶۵۸ تومان و هر کیلوگرم مرغ ۶۴ هزار و ۷۵۶ تومان قیمت داشت. اما الان قیمت ها در چه سطحی است؟

جوجه چند بود؟

قیمت مرغ کاهش یافت به گفته مدیر عملیات سازمان میادین میوه و تره بار تهران، مرغ امروز یکشنبه در میدان بهمن تهران بین 48 تا 51 هزار تومان به فروش می رسد.

محمد سراب نشین با بیان اینکه در میدان بهمن تهران قیمت عمده مرغ بین 48 تا 50 هزار تومان است، گفت: با توجه به این موضوع، قیمت مرغ در بازار به فروش می رسد. این درصد نسبت به روز گذشته حدود 3 هزار تومان کاهش داشته است.

  پاسخ معصومه ابتکار به انسیه خزعلی

وی قیمت خرده فروشی مرغ در این میدان را بین 50 تا 51 هزار تومان اعلام کرد و خاطرنشان کرد; در میادین میوه و تره بار شهر تهران هر کیلوگرم مرغ با قیمت 52 هزار و 700 تومان به مشتریان عرضه می شود که حدود 17 درصد کمتر از قیمت مصوب دولت (63 هزار تومان) است.

قیمت گوشت به کیلویی 240 هزار تومان رسید

مشاهدات میدانی نشان می دهد در حال حاضر قیمت هر کیلوگرم گوشت گوسفند در قصابی های پایتخت بین 200 تا 240 هزار تومان است و با جداسازی قطعات قیمت آن افزایش می یابد.

قصابان گوشت گوسفند را از کشتارگاه به قیمت کیلویی 205 تا 210 هزار تومان خریداری می کنند. قیمتی که با احتساب 10 تا 12 درصد سود خرده فروشی، هر کیلوگرم گوشت گوسفند را در قصابی ها به 230 تا 235 هزار تومان می رساند.

در همین راستا رئیس شورای تامین کنندگان دام از کاهش نوسانات قیمت گوشت خبر داد و گفت; در حال حاضر قیمت مناسب هر کیلوگرم گوشت برای مصرف کننده از 210 تا 215 هزار تومان است.

منصور پوریان بیان کرد؛ با توجه به افزایش عرضه دام و کمبود تقاضا، التهاب در بازار گوشت تا حدودی کاهش یافته است.

وی قیمت بره نر پرواربندی را 80 هزار تومان و گوساله را 79 تا 88 هزار تومان اعلام کرد و گفت; بنابراین قیمت هر کیلوگرم گوشت برای مصرف کننده نباید از 210 تا 215 هزار تومان بیشتر باشد.

قیمت برنج کجا رفت؟

گزارش های میدانی حاکی از آن است که برنج ایرانی در بازار بین 80 تا 140 هزار تومان قیمت دارد. در حال حاضر هر کیلوگرم برنج طارم ممتاز حدود 142 هزار تومان و برنج فجر 83 هزار تومان به فروش می رسد. برنج ایرانی طارم هاشمی کیلویی ۱۱۵ هزار تومان و برنج ندا ۱۱۰ هزار تومان است.

  بازگشایی بزرگراه تهران - شمال

این در حالی است که رضا کنگری، رئیس اتحادیه بنکداران مواد غذایی در تهران، قیمت هر کیلوگرم برنج را در حال حاضر بین 90 تا 115 هزار تومان اعلام کرد، در حالی که دو ماه پیش قیمت هر کیلوگرم برنج بین 100 تا 130 هزار تومان بود. هزار تومان بود.

جوجه

50 تا 52 هزار و 700 تومان

گوشت بره

200 تا 240 هزار تومان

برنج ایرانی

80 تا 140 هزار تومان

دیدگاهتان را بنویسید