اعلام شرایط دریافت ارز دانشجویی/ ورود یک فرد مسلح به خوابگاه دخترانه دانشگاه تهران تکذیب شد.

573314 خبر ناگهانی

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه ایسکانیوز، «درخواست مسئولان برای برخورد قاطع با اغتشاشگران و اغتشاشگران در دانشگاه ها» و «اعلام شرایط دریافت ارز دانشجویی» از برترین اخبار حوزه تشکل های دانشگاهی و شوراهای صنفی در هفته گذشته بود. .

از دیگر عناوین مهم این حوزه ها می توان به «پاسخ بسیج دانشجویی دانشگاه خواجه نصرالدین طوسی به اغتشاشات این دانشگاه، خواستار برخورد قوه قضائیه با مخلان نظم عمومی» اشاره کرد.

ایسکانیوز با توجه به هفته های گذشته در گزارش زیر مهمترین نمونه های خبری حوزه تجارت و دانشجویان را ارائه کرد:

حوزه تشکل های دانشجویی

جنبش دانشجویی دانشگاه صنعتی شریف در بیانیه‌ای اعلام کرد: هیات‌مدیره این دانشگاه باید در برخورد با ابتذال، فحاشی و خشونت قاطع و صریح باشد و به اقدامات حداقلی مانند ممنوعیت ورود بسنده نکند.

در این بیانیه آمده است: وقایع رخ داده در دانشگاه حاصل سکوت چند هفته‌ای، بی‌توجهی به نقض قوانین و مدارا غیرمنطقی افرادی است که در روزها و هفته‌های آخر هر چقدر که می‌خواهند از الفاظ رکیک و توهین استفاده کردند. دانشگاه شریف اما در برابر آنها سکوت کردند و دانشگاه هیچ اقدام قاطعی در برابر آنها برنداشت. مدیریت و هیئت حاکمه که شفافیت و ثبات لازم را در روابط با معلمان و دانشجویان ندارند که آرامش دانشگاه را بر هم می زند. دولتی که در هفته های اخیر خواسته است شعار مرگ بر آمریکا را از دانشگاهش نشنود. اما همزمان و بعد از آن شعارهایی که به رهبری توهین می کند عادی می شود».

در این بیانیه آمده است: «دانشگاه شریف در آستانه انحطاط و انحطاط است. مهر تاییدات او روزهای تلخ و سیاه ثبت شده در تقویم دانشگاه است. لازم است عده ای که قصد اعتراض ندارند و فحاشی و فحاشی آنها ادامه یافته است از نهاد مقدس دانشگاه اخراج شوند و هیئت رئیسه دانشگاه نیز در برخورد با فحاشی و فحاشی قاطع و صریح باشد. و خشونت و نباید به حداقل اقداماتی مانند ممنوعیت ورود اکتفا کرد. »

جنبش دانشجویی دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی در بیانیه ای در خصوص حوادث ۷ آبان در این دانشگاه واکنش نشان داد.

در این بیانیه آمده است: «بیش از دو ماه از درگذشت مهسا امینی می گذرد و این روزها شاهد اقلیتی تندرو و حرفه ای هستیم که به دنبال حمله به ایران و ایرانیان هستند. این جریان حداقلی، به دلیل سیلی محکمی که مردم متدین و دلسوز با همراهی نکردن با دشمن برای تجزیه و نابودی ایران به آنها زدند، به خشونت و فحاشی و خونریزی کودکان و مردان و ناموس ایرانیان روی آوردند و ملت ایران را عزادار کردند. در شاهچراغ دستان مادر از خون فرزندش صورتی شده بود. در خیابان گلوی پلیس را بریدند و آتش زدند، آرمان را شکنجه کردند و پیکر بی جانش را در خیابان رها کردند، چهارشنبه گذشته در ایذه به سمت پلیس و مردم عادی تیراندازی کردند و راه را برای کفتارهای تحریم کننده ایران هموار کردند. و جدایی طلبان.. ایران متدین و دلسوز را با اعتراض همراه نکنید، حقیقتی است که اقلیت دانشجویان آشوبگر هنوز آن را باور نکرده اند. دانشجویانی که محوطه دانشگاه را با سوراخ میدان اشتباه گرفتند و در غیاب اقتدار مسئولان دانشگاه و قوانین آن هر کاری می خواستند انجام دادند و از همه خطوط قرمز عبور کردند.

  روسیه به دلیل تلفات سنگین در اوکراین نیروهای خود را از سوریه خارج می کند

در این بیانیه آمده است: «تعلیق اجباری کلاس ها و تهدید دانش آموزانی که حضور در کلاس را حق خود می دانند. هتک حرمت اعضای هیأت علمی با زدن درب کلاس و توهین و توهین به دانشجویان مخالف نظر آنها و توهین به خانواده آن دانشجویان، لطمه زدن به روند تحصیلی دانشگاه و زیر پا گذاشتن قوانین آن، به خطر انداختن امنیت دانشجویان و رادیکالیزه شدن دانشجویان. فضای پردیس با شعارهای دشمن آمریکایی و دوست برای تضعیف نظام، ولایت و مردم و پرتاب بطری در اجتماعات و انتشار عکس دسته جمعی دانشجویان در فضای مجازی و تهدید؛ اینها همه خطوط قرمزی است که این تجمع کوچک باید از آنها برائت عملی را طلب کند و از شعارهای منافقین و دشمنان ملت ایران فاصله بگیرد.

1700 دانشجوی بسیجی دانشگاه های فنی و حرفه ای کشور در بیانیه ای خواستار برخورد قاطع قوه قضائیه با فتنه گران و متخلفان نظم و امنیت شدند.

در پی حوادث تروریستی اصفهان و ایذه و شهادت دو دانشجوی بسیجی دانشگاه فنی و حرفه ای مشهد توسط اغتشاشگران تروریستی، هزار و 700 نفر از دانشجویان بسیجی دانشگاه های فنی و حرفه ای کشور به مناسبت هفته بسیج و سالروز گرامیداشت روز بسیج بیانیه ای صادر کردند. تشکیل بسیج دانشجویی

در این بیانیه تاکید شده است: متأسفانه در روزهای اخیر شاهدیم که حق مسلم ملت ایران، حق اعتراض قانونی، توسط دشمنان از مسیر درست خود منحرف شده و به فضای سوء استفاده و مانور برای جولان تبدیل شده است. معین، تروریست های تکفیری و دشمنان نظام. »

در این بیانیه تاکید شده است: از مولی محمد باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران و حجت سلام غلامرضا حسن آجی رئیس قوه قضائیه تقاضا داریم به صبر انقلابی پایان داده و با معاندین مقابله کنند. و اغتشاشگران و امنیت به شیوه ای سخت و قاطع. انقلاب کن تا درس عبرتی شود برای هر منافقی که به کشور خیانت می کند و می خواهد دوباره امنیت مردم را به خطر بیندازد.»

  فال حافظ/ گفتم با عزم توبه سحر استخاره کنم.

بسیج دانشجویی دانشکده حقوق دانشگاه شهید بهشتی با صدور اطلاعیه ای در خصوص جذب استاد از این دانشکده برای شرکت در برنامه مناظره با موضوع بررسی جایگاه شورای نگهبان پاسخ داد.

در بخشی از این بیانیه آمده است: بسیج دانشجویی دانشکده حقوق دانشگاه شهید بهشتی این دلایل را برای تغییر مهمان برنامه یعنی محمد بهادری جهرمی سخنگوی دولت در نظر نگرفت و مقرر شد این برنامه در قالب این برنامه برگزار شود. پرسش و پاسخ دانش آموزان امید این بود که اساتید به شاگردان خود تکیه کنند و ثروت اندک ما را بپذیرند و به دلایل عجیب و غریب که در شأن اساتید این دانشکده است از شرکت در این برنامه امتناع ورزند و از سخنان و مواضع خود دفاع کنند. در کلاس های درس آنها درس ها و صفحات مجازی شخصی را ارائه کردند، پول پرداخت کردند.”

در این بیانیه تاکید شده است: بسیج دانشجویی دانشگاه شهید بهشتی تنها راه حل برای رفع ابهامات و اتفاقات ناگوار پیش آمده را گفت وگو اعلام کرده و همواره بر این عقیده بوده است. در سخت ترین روزهایی که در آن روزها سپری شد، شعار بسیج بهشتی در برابر سخنان و اعمال تند نخبگان جامعه بود، صحبت های دانشجویی شد و خدا می داند که اگر این مسیر طی می شد، مشکلات، خشم ها و اتفاقات ناگوار فراوانی داشت. در دانشگاه اتفاق می افتاد و حتی اگر در جامعه هم رخ می داد، هرگز اتفاق نمی افتاد.»

حوزه حرفه ای-دانشجویی

سازمان امور دانشجویان برای دریافت ارز دانشجویی نیمه اول سال 1401 اطلاعیه ای صادر کرد.
در این اطلاعیه آمده است: دانشجویان برای درخواست ارز شخصی (نرخ مبادله ای) باید گواهی کار سامانه سجاد نیمه اول سال 1401 (دوره تحصیلی تابستان بهار) را با تایید سامانه میخک بارگذاری کنند.

  قربانیان متروپلیس شهید محسوب نمی شوند

روابط عمومی دانشگاه تهران پس از انتشار شایعه امروز مبنی بر ورود یک فرد مسلح به کوی فاطمیه دانشگاه تهران؛ آگهی ارسال کنید

در اطلاعیه این دانشگاه آمده است: ساعاتی پیش شایعه ای مبنی بر ورود فردی مسلح به یکی از خوابگاه های دانشگاه تهران توسط برخی کاربران شبکه های اجتماعی منتشر شد. گزارش‌های معاونت دانشجویی و حراست دانشگاه تهران از خوابگاه‌های دانشگاه نشان می‌دهد که این شایعه کذب است و وضعیت خوابگاه‌های دانشگاه تهران عادی است. پس از انتشار این سوال، مدیرکل و معاونان اداره کل حراست دانشگاه تهران با حضور در کوی دانشگاه تهران، سوال ادعایی را مشاهده کردند و گزارش ارسالی حاکی از کذب بودن این سوال است.

در قسمت آخر این پیام آمده است: با وجود اینکه در دو ماه گذشته سابقه تلاش شورشیان برای ورود مواد محترقه و همچنین سلاح سرد به دانشگاه وجود داشته است. اما با تلاش و تدابیر امنیتی و فداکاری ماموران حفاظت فیزیکی و حراست دانشگاه تهران، عاملان این پروژه ها ناکام ماندند و تحویل نیروی انتظامی شدند.

باید بگویم؛ از صبح امروز دوشنبه 9 آبان ماه خبری در فضای مجازی مبنی بر ورود یک فرد مسلح غیر دانشجویی به خوابگاه دخترانه (فاطمیه) دانشگاه تهران منتشر شده و به دانشجویان اطلاع داده شده است که در اتاق های خود اقامت کنند.

اردوان ارژنگ معاون دانشجویی سازمان امور دانشجویان از ثبت نام تعداد 533 نفر در 7 مقطع تحصیلی در سی امین دوره جشنواره دانش آموزی نمونه خبر داد.

وی در خصوص مقاطع تحصیلی شرکت کنندگان در این جشنواره خاطرنشان کرد: 178 نفر در مقطع کارشناسی پیوسته، چهار نفر در مقطع کارشناسی ارشد پیوسته، 78 نفر در مقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته، 267 نفر در مقطع دکتری ناپیوسته هستند. ، یکی در یک حرفه ای است. تحصیل در مقطع دکتری و پنج نفر در مقطع دکتری تخصصی پیوسته ثبت نام کرده اند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید