اعلام روش جدید یارانه/حق مهم سرپرستان خانوار

به گزارش مستقل آنلاین؛ سخنگوی اقتصادی دولت با بیان اینکه طی روزهای آینده در یکی از استان های جنوبی کشور، طرح پایلوت کالابرگ الکترونیک اجرا می شود، توضیحات بیشتری در خصوص نحوه اجرای این طرح در قالب «شبکه ملی اعتبارات» ارائه کرد. (جعلی)”.

در همان ابتدای اجرای طرح اصلاح نظام یارانه ها و افزایش یارانه نقدی خانوارها صحبت از کاهش یارانه نقدی و ارائه کاتالوگ محصولات الکترونیکی شد.

پیشنهاد می شود این طرح در حالی اجرا شود که مردم تمایل بیشتری به دریافت کمک های نقدی دارند.

چندی پیش مسعود میرکاظمی رئیس سازمان برنامه و بودجه در این باره گفت: نظرات مردم نشان می دهد مردم ترجیح می دهند یارانه دریافت کنند تا یارانه.

وی افزود: قانون می گوید یارانه باید به صورت کوپن باشد اما بررسی های رسمی نشان می دهد که مردم می خواهند در استفاده از آن آزاد باشند و یارانه را به کوپن ترجیح می دهند.

وی همچنین درباره زمان بندی ووچر و منبع وجوه آن نیز گفت: لازم به ذکر است که کوپن کوپنی نیست. با راه اندازی کاتالوگ پیش بینی می شود یارانه خرید چند اقلام خانگی محدود شود و سازوکار دقیقی برای اجرای آن تعریف شود و بانک ها در اجرای این سازوکار مشارکت کنند.

وی ادامه داد: آنچه مسلم است مبلغ یارانه دیگر به حساب افراد واریز نمی شود، بلکه هزینه خرید کالا با استفاده از کارت توسط افراد به حساب فروشنده واریز می شود و تامین این زیرساخت و فرآیند زمان زیادی می برد. .

اگرچه ابهامات زیادی در این خصوص و زمان اجرای آن وجود دارد، اما روز گذشته سخنگوی اقتصادی دولت و وزیر امور اقتصاد و دارایی از نزدیک شدن زمان اجرای این طرح خبر دادند.

  اولین عکس های فرودگاه هاستل در هفت کیلومتری کیف

سید احسان خاندوزی در نشست خبری هفتگی خود افزود: طی روزهای آینده طرح پایلوت کالابرگ الکترونیک در یکی از استان های جنوبی کشور اجرا می شود.

وی با بیان اینکه موضوع طرح صورتحساب الکترونیکی مشکل تامین مالی نیست، تصریح کرد: با توجه به اینکه سیستم پرداخت یارانه ها را تحت تاثیر قرار می دهد، لازم بود دولت از ضریب اطمینان زیرساخت های فنی و تغییرات در وزارتخانه اطمینان حاصل کند. نیروی کار باعث تاخیر در بهره برداری از این پروژه شد اما قول داده شد که پس از اجرای آزمایشی این طرح در یک استان، در ماه های آینده برای کل کشور اجرا شود.

وی ادامه داد: این طرح نه مشکلی دارد و نه تامین بودجه. پیش بینی می شود دوره آزمایشی به مدت یک ماه و پس از یک ماه برای سایر استان ها نیز انجام شود.

سخنگوی اقتصادی دولت نحوه اجرا را گفت: الزامات اجرای پروژه در قالب «شبکه ملی اعتبار» به سرعت تکمیل شد و موضوع و سناریوی اجرای طرح مطرح و به تصویب ستاد هماهنگی اقتصادی رسید. از دولت

بیشتر بخوانید:

فروش فوری خودرو شاهین بدون قرعه کشی از آذر 1401 آغاز شد + شرایط و جدول

450 میلیون تومان رهن

قیمت پژو 207 اتوماتیک و شرایط فروش + جدول اعلام شد

طرح فروش جدید ایما لاماری اعلام شد

طرح جدید بهمن موتور در آذر 1401 اعلام شد; فروش عالی اتوبوس های باری کارا، کاپرا و اینرود + جدول و شرایط

شرایط فروش هایما، تارا، پژو 207 و لاماری اعلام شد.

فروش فوق العاده و فوری سه محصول ایران خودرو از امروز 3 آذر 1401 + جدول

  از درگیری کوهنوردان تا دعوای همسایه های پایین جدول

ایران خودرو قیمت جدید محصولات هایما را اعلام کرد; آذر 1401 + جدول

تاریخ پرداخت یارانه آذر 1401 اعلام شده است

طرح فروش فوق العاده ایران خودرو آذر 1401 + جدول اعلام شد

جزئیات جدید از اجرای طرح

اما وزیر اقتصاد و دارایی اطلاعات جدیدی از اجرای این طرح داد.

وی گفت: الزامات اجرای طرح در قالب «شبکه ملی اعتبار» به سرعت محقق شد و موضوع و سناریوی اجرای طرح در ستاد هماهنگی اقتصادی دولت مطرح و به تصویب رسید.

وزیر اقتصاد و دارایی گفت: برای اجرای این طرح مشکلی وجود ندارد و عملیات اتصال فروشگاه ها در چهار فروشگاه مواد غذایی، لبنیات، پروتئین و زنجیره ای در سراسر کشور آغاز شده و به سرعت در حال انجام است.

خاندوزی بیان کرد: این طرح با توجه به سطح آمادگی شبکه و سایر ضوابط به تدریج در استان ها و شهرستان ها با هدف توسعه به سطح روستا اجرا می شود و به صورت آزمایشی در یکی از استان های جنوبی کشور اجرا می شود. آمدن روزها.

وی در توضیح بیشتر درباره اجرای این طرح گفت: در این طرح معادل یارانه نقدی هر خانوار از حدود یک ماه قبل به کارت بانکی سرپرست خانوار شارژ می شود و با این اعتبار می توان به فروشگاه های زنجیره ای و مقداری مراجعه کرد. سایر فروشگاه های خاص برای خرید کالاهای اساسی. هر خریدی که از این مکان انجام شود در سپرده نقدی بعدی از مبلغ کمک هزینه نقدی خانوار کسر خواهد شد.

همزمان، عضو هیأت رئیسه مجلس در توئیتی از تکمیل زیرساخت ها و تجهیزات فنی طرح فاکتور الکترونیکی در پی پیگیری های رئیس و هیئت رئیسه مجلس خبر داد.

  قرعه کشی ایران خودرو برگزار شد / طرح فروش 30 و 90 روزه ظرفیت محصول اعلام شد + جدول

محسن دهنوی در توییتی با اشاره به «طرح الکترونیک کالابرگ» نوشت؛ ماه هاست که مجلس اجرای طرح کالا برق را به دولت واگذار کرده و با پیشنهاد کلیباف رئیس مجلس، امروز جلسه بررسی فنی زیرساخت های این طرح در برنامه و بودجه برگزار کردیم. سازمان. اکنون تمامی کارشناسان و تیم های فنی به تکمیل زیرساخت ها و تجهیزات فنی پروژه پی برده اند. این طرح طی هفته های آینده در استان هرمزگان به صورت آزمایشی اجرا می شود.

برای ما در مجلس مهم است که یارانه ای که به مردم داده می شود به مرور زمان کمرنگ نشود و البته به دلیل تورم، این حق هر فردی است که یارانه نقدی یا کالایی دریافت کند.

منبع: همشهری آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید