اعلام اسامی ابربدهکاران بانکی بازدارنده است/ بدهکاران دیگر از بانک ها وام دریافت نمی کنند

636557493991697185 خبر ناگهانی

حجت الاسلام حسن نوروزی در گفت وگو با خبرنگار سیاسی ایسکانیوز، با اشاره به اعلام اسامی ابربدهکاران از سوی بانک ها، اظهار کرد: در چهل سال گذشته به دلایل مختلف مورد غفلت و بی توجهی قرار گرفته است.

وی افزود: مبارزه با تخریب کنندگان اقتصادی یکی از قوانینی است که در کمیسیون حقوقی مجلس تدوین شده که برخی از آن ها مانند ثبت اسناد و املاک رصد شده و به دولت ابلاغ شده است. بخشی دیگر از این قوانین در کمیسیون تدوین می شود.

بیشتر بخوانید:

انتشار لیست بدهکاران بانکی دردی را دوا نمی کند

نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه متأسفانه بانک ها در مواجهه با بدهکاران به اقشار مستضعف فشار می آورند، خاطرنشان کرد: در این راستا بانک ها در حال انجام است. اگر در مقابل ابر بدهکاران آنقدر تحقیر می شدند که حتی به پول خالص خود راضی می شدند، این اتفاق نمی افتاد.

وی گفت: اعلام اسامی ابر طلبکاران بانکی قانونی بود که در لایحه بودجه سال 1401 تصویب شد، امیدواریم همه بانک ها برای جلوگیری از تخلف ابر طلبکاران به این قانون پایبند باشند.

وی با بیان اینکه مبارزه با تضاد منافع نیز یکی از قوانین رایجی است که بلافاصله در جلسه علنی امروز تصویب کردیم، گفت: امیدواریم با این ابزار مبارزه با مفاسد اقتصادی در سطح اول کشورهای مبارزه کننده با مفاسد اقتصادی باشد. ”

نماینده مردم رباط کریم در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: اعلام اسامی ابربدهکاران بانکی موثر است زیرا بانک ها دیگر به این افراد وام پرداخت نمی کنند.

  صفحه مورد نظر شما یافت نشد.

دیدگاهتان را بنویسید