اعدام عاملان تعرض و تجاوز جنسی به تعدادی از زنان شیرازی

523128 خبر ناگهانی

به گزارش گروه اجتماعی ایسکانیوز، حجت الاسلام سیدکاظم موسوی رئیس قاضی استان فارس با اعلام این خبر حاکی از آن است که حکم بدوی و حکم اعدام این سه متجاوز پس از محاکمه در تیرماه سال جاری در اولین جلسه دادگاه صادر شده است. شعبه دادگاه کیفری استان فارس. ، گفت: این پرونده پس از رسیدگی و پس از اعتراض محکومان در دیوان عالی کشور مورد رسیدگی و تایید قرار گرفت.

موسوی در تشریح اقدامات مجرمانه این افراد گفت: این سه متجاوز سال گذشته در خیابان دراق و جاده صدرا و اکبرآباد شیراز اقدام به سرقت مسلحانه و تعرض و تجاوز به تعدادی از زنان با سلاح سرد کردند.

وی بیان کرد: پس از شکایت تعدادی از خانواده ها مبنی بر تعرض تعدادی ناشناس به تفرجگاه درک، موضوع در دستور کار بازپرس ویژه جرایم و جرایم علیه امنیت دادسرای شیراز قرار گرفت. عاملان این اقدام غیرانسانی در چندین اقدام شناسایی و درگیری مسلحانه دستگیر شدند

رئیس قاضی استان فارس با اشاره به اینکه تعدادی از مالباختگان این مجرمان حرفه ای و خطرناک از آنان شکایت کرده و موضوع از سوی دستگاه قضایی استان پیگیری شده است، گفت: تعدادی از شاکیان زن و همچنین بستگان آنها. این افراد به صورت غیرانسانی دچار دردهای شدید روحی و روانی شده و یا در بیمارستان بستری شده اند.

موسوی در ادامه اقدامات قاطع قوه قضائیه برای مجازات این ناقضان عهد مردم در راستای صیانت از حقوق عموم مردم به ویژه زنان جامعه، تصریح کرد: قوه قضائیه با نظرات قوی خود و مدافعان امنیت مردم. در فراجه و دستگاه های امنیتی با برقراری نظم و امنیت و برخورد قاطع و قانونی با مجرمان همواره از جان و مال و ناموس مردم به صورت عملی محافظت می شود.

  زاهدیووا به عنوان سرپرست وزارت تعاون، کار و مراقبت اجتماعی منصوب شد

وی اظهار داشت: پرونده مذکور یکی از پرونده های مهم استان است که در دبیرخانه پرونده های مهم استان تحت نظارت اداری قرار دارد و در کوتاه ترین زمان ممکن با دقت کامل و با رعایت تشریفات قانونی و قانونی رسیدگی شد. منجر به صدور حکم و اجرای مجازات شد و افزود: آنها چنین افکار شیطانی را در سر می پرورانند تا از سرنوشت و مجازات سخت این جنایتکاران عبرت بگیرند.

لازم به ذکر است اواخر تابستان سال گذشته در پی وقوع سرقت مسلحانه و ضرب و جرح و تجاوز به تعدادی از زنان و حمله به همراهان آنان در شیراز، با اقدام سریع و هماهنگ دستگاه قضایی و نیروی انتظامی، تبهکاران شناسایی، دستگیر و محاکمه شدند و صبح امروز (10 دی 1401) با اعدام این سه متجاوز به عنف به سزای عمل ننگین خود در زندان عادل آباد شیراز رسیدند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید