اعتبار کارت ملی هوشمند تمدید شد

521146 خبر ناگهانی

به گزارش گروه اقتصادی ایسکانیوز، سازمان ثبت احوال کشور سازمانی دولتی و قانونی است که دارای واحدهای ثبت احوال در سراسر کشور به عنوان ارگان اصلی مدیریت هویت افراد ایرانی، وظیفه ثبت وقایع حیاتی، صدور اسناد هویتی و… انتشار آمارهای انسانی و جمعیتی در کشور بر عهده دارد.

بیشتر بخوانید:

در حال حاضر علاوه بر وظایف و مأموریت های قانونی خود، با توجه به برنامه ها و سیاست های تحول آفرین دولت و برنامه ارائه شده از سوی وزیر کشور در خصوص تهیه سیاست ها، برنامه ریزی و اجرای اقدامات تحولی در سازمان ثبت احوال. وضعیت کشور در جهت دستیابی به نظام هویتی نوین و گذار به سازمانی پویا و هوشمند با استفاده هر چه بیشتر از فناوری های نوین و اصلاح و بهبود فرآیندها و توسعه ارائه خدمات الکترونیکی و بهینه برای کلیه اشخاص حقیقی و حقوقی. دستگاه ها و نهادهای دولتی و بخش خصوصی وارد عمل شدند.

از جمله این خدمات می توان به راه اندازی مجدد تولید کارت هوشمند ملی، صدور کارت هوشمند ملی برای ایرانیان خارج از کشور، ارائه نرخ ولادت بر اساس داده های ثبت شده در پایگاه اطلاعات جمعیت، تعیین هویت و صدور شناسنامه موقت برای افراد فاقد شناسنامه، صدور شناسنامه اشاره کرد. مدارک هویتی و صدور کارت اتباع خارجی، ارتقای پایگاه اطلاعات جمعیت کشور برای پوشش روابط فامیلی و فامیلی، ایجاد بانک اطلاعاتی خانواده، راه اندازی پورتال خدمات یکپارچه سازمان تحت عنوان سامانه یکپارچه هویت ملی ایرانیان (سحیم)، کمک به اجرا مفاد قانون جوانان هر چه بهتر حمایت از جمعیت و خانواده، ثبت صدور مجدد کارت ملی هوشمند در دفاتر پیشخوان، بهره برداری از کارت هوشمند ملی، ارائه خدمات هویتی در سطوح مختلف با ایرانیان و یک پورتال هویت دیجیتال (هدا) با استفاده از قدرت شرکت های دانش بنیان برای ارتقای کیفیت خدمات مذکور.

  بازی استقلال و پرسپولیس بدون تماشاگر

کارت ملی هوشمند و تمدید اعتبار آن تا سال 1405

پس از 2 سال و نیم توقف صدور کارت ملی هوشمند از دی ماه 1400 با استفاده از ظرفیت داخلی، راه اندازی مجدد تولید انبوه و صدور کارت هوشمند ملی در دستور کار قرار گرفت. بدین ترتیب صدور کارت ملی برای 10 میلیون متقاضی که بیش از 2 سال پس از پرداخت هزینه ثبت نام کرده و در نوبت مانده بودند در اولویت ثبت احوال قرار گرفت و از پایان دی ماه سال گذشته حدود 6 میلیون کارت ملی به ثبت رسید. صادر شده است و به آنها تحویل داده می شود.

از سوی دیگر، صدور کارت ملی هوشمند برای ایرانیان خارج از کشور و دریافت درخواست آنلاین برای کارت ملی از اواخر اسفندماه سال گذشته در نمایندگی های کوالالامپور، فرانکفورت و وین و همچنین اسلو، واشنگتن فعال شده است. و آژانس های استکهلم چون هماهنگی های لازم با وزارت امور خارجه در حال حاضر در حال انجام است و وزارت امور خارجه در 20 آژانس دیگر در حال توسعه است.

یکی از مهمترین اقدامات در خصوص کارت هوشمند ملی، پیاده سازی و استفاده از قابلیت های آن به ویژه احراز هویت سه مرحله ای بر اساس کارت، پین شناسایی و فاکتور بیومتریک به عنوان مطمئن ترین سطح احراز هویت در کشور است. در این راستا با برنامه ریزی های انجام شده در تعدادی از موسسات و بانک ها از جمله سازمان فناوری اطلاعات، مرکز توسعه تجارت وزارت حراست، بانک سپه، بانک سرمایه، بانک خاورمیانه، دفاتر اسناد رسمی و … قابلیت های وکتور درج کارت ملی هوشمند.

  سربازان از 1401 چقدر دریافت می کنند؟

راه اندازی سامانه خدمات پس از صدور کارت هوشمند ملی در پیشخوان ادارات دولتی نیز در نظر گرفته شده است و با راه اندازی این سرویس، دو فعالیت اصلی تغییر پین کارت ملی هوشمند و رفع انسداد کارت ملی انجام شد. کارت هوشمند – اجرا می شوند. نقشه به راحتی در دسترس عموم قرار خواهد گرفت.

هاشم کارگر رئیس سازمان ثبت احوال کشور در راستای تغییرات احتمالی کارت ملی هوشمند و تمدید اعتبار آن می گوید: اولین سری از کارت های هوشمند ملی که صادر شد هفت سال اعتبار داشت، بنابراین مدت اعتبار آن یک سری از کارت ها منقضی شده اند و برخی دیگر وارد شده اند. در شرف منقضی شدن هستند.

وی با اشاره به اینکه بررسی فناوری و فناوری به کار رفته در این کارت ها مربوط به 15 سال پیش است و باید در این رابطه و نسل جدید کارت ها مطالعه جدیدی انجام شود، افزود: فرض بر این است که کارت هایی که منقضی می شوند. تا پایان سال 1403 می خواهیم آن را تا پایان سال 1405 تمدید کنیم تا مردم و نهادهای دولتی و خدماتی نگران نباشند و به راحتی از آن استفاده کنند.

رئیس سازمان ثبت احوال کشور با اشاره به اینکه از عملکرد و کاربرد این کارت ها به درستی استفاده نشده است، ادامه می دهد: در بررسی جدید قطعاً به موضوع تغییر یا عدم تغییر کارت های هوشمند ملی نگاه خواهیم کرد. صدور این کارت ها نباید زمان زیادی می برد و تصور می شد که کارت ها به مدت چهار سال صادر می شود و در اختیار مردم قرار می گیرد، اما چون این اتفاق نیفتاد و هدف مورد نظر محقق نشد، تصمیم گرفتیم از ادامه کار خودداری کنیم. در این راه..

  زنان کولبر حقیقت جامعه هستند، نه واعظی که به زنان روابط زننده می دهد

وی به فاصله بیش از دو ساله تولید کارت ملی هوشمند اشاره کرد و گفت: تولید انبوه کارت را از اواخر دی ماه سال گذشته و با کمک ظرفیت داخلی و شرکت های دانش بنیان آغاز کردیم. ، توانسته ایم بیش از 7 میلیون نقشه ملی تولید کنیم.صادرات هوشمند.

رئیس سازمان ثبت احوال کشور با تاکید بر اینکه اخذ کپی کارت ملی و شناسنامه از دستگاه های خدمات رسان غیرقانونی است، می افزاید: مردم نباید کپی کارت هوشمند ملی را در اختیار دستگاه ها قرار دهند و دستگاه ها نیز چنین درخواستی نداشته باشند. با توجه به اینکه خدمات الکترونیکی به دستگاه ها ارائه می شود و 200 نهاد دولتی و غیردولتی در 200 هزار محل در کشور به صورت 24 ساعته از خدمات آنلاین استفاده می کنند، دستگاه ها نباید کپی این اسناد را دریافت کنند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید