اظهارات فاطمه معتمدآریا درباره توهین بی سابقه به مدیران

635820992873599915 خبر ناگهانی

به گزارش گروه فرهنگی ایسکانیوز، رئیس انجمن بازیگران سینمای ایران درباره مشکلات مالیاتی صنعت سینما و برخی حواشی اخیر گفت: مدتی است که جامعه فرهنگی کشور به ویژه مشکلات صنفی بسیار سخت تر از گذشته شده است.

وی افزود: موضوع مهمی که این روزها با آن دست به گریبان هستیم و باعث نگرانی جدی بازیگران شده، میزان معافیت مالیاتی بازیگران سینما است. شکی نیست که اخذ مالیات یک کار عادلانه و اصولی است و باید همه نهادها و اقشار جامعه را متناسب با درآمدشان درگیر کند. البته در بیشتر نقاط دنیا فعالیت هایی مانند فعالیت های فرهنگی و خیریه کم و بیش مشمول استثنائات می شود و تا سال گذشته هنرمندان کشورمان از این عرضه لذت می بردند. اما در سال های اخیر با نشان دادن سبک زندگی و وضعیت مالی چند تن از دست اندرکاران سینما به ویژه بازیگران، تصویری غیرواقعی از وضعیت اقتصادی و درآمدی این قشر از جامعه هنری کشور به مردم ارائه می شود که هیچ ارتباطی ندارد. با شرایط واقعی زندگی صدها بازیگر که ایران ندارد. اکثر کارگران با دستمزد ثابت بی‌کار هستند و ممکن است یک سال کار نکنند و نگران بیکاری و از کارافتادگی بالا بدون کوچک‌ترین پس‌اندازی باشند.

بیشتر بخوانید:

معتمدآریا با تاکید بر اینکه «در مورد بازنگری در سقف معافیت مالیاتی بیشتر بازیگران کم درآمد سینما صحبت می کنم»، ادامه داد: سقف درآمد معافیت مالیاتی بازیگران سینما باید تغییر کند و سقف معقولی متناسب با هزینه ها و درآمد آنها داشته باشد. پس از مشورت با کارشناسان و حضور نمایندگان اصناف سینمایی کشور مشخص شود. در حال حاضر این درخواست از سوی نمایندگان انجمن بازیگران سینما و خانه سینما با جدیت در حال پیگیری است.

  صفحه مورد نظر شما یافت نشد.

رئیس انجمن بازیگران سینمای ایران درباره شایعه برخورد نامناسب برخی از مسئولان مالیاتی و مسئولان مالیاتی با بازیگران گفت: برخوردهایی با همکارانم صورت گرفته که در شأن جامعه هنری کشور نیست. مثلاً از یک بازیگر قدیمی و معروفی که به حوزه مالیاتی رفته بود خواسته بودند که ثابت کند بازیگر است! یا در مواردی افراد ملکی با همکارانم تماس گرفته و با لحنی ناخوشایند و سخت گیرانه تقاضای پرداخت بدهی مالیاتی را داشتند. به نظر من سازمان امور مالیاتی باید یک اداره کاملا مستقل برای هنرمندان ایجاد کند و کارکنان بیشتری را برای برخورد با اقشار مختلف متناسب با حرفه خود تربیت کند، زیرا با کسانی سروکار دارد که کارشان پول و تجارت است و در امور مالیاتی تجربه دارند. زندگی او فقط برای فعالیت های هنری است و بیشتر آنها هیچ اطلاعی از مقررات اداری و مالی ندارند. باید متفاوت باشد.

منبع: ایسنا

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید