اظهارات تامل برانگیز رئیس کمیسیون تحقیق و تفحص از بورس/ بورس را دستکاری می کند

636520676731589168 خبر ناگهانی

به گزارش گروه سیاسی ایسکانیوز، حجت الاسلام سید ناصر موسوی لارگانی در خصوص آخرین بررسی و تحقیق و تفحص از بورس گفت: بررسی و تفحص از بورس ظرف 6 ماه به پایان نرسید و علت این امر چیست. عدم همکاری بورس با تیم تحقیق و تفحص بود که این عدم همکاری را به قوه قضاییه نیز گزارش کرده ایم.

وی بیان کرد: مهلت استعلام و تحقیق از سوی سازمان بورس 2 ماه دیگر تمدید شد که باز هم کوتاهی کردند و با هیات تحقیق و تفحص همکاری نکردند.

رئیس هیئت تحقیقات و مطالعات سازمان بورس تصریح کرد: نامه‌هایی ارسال کردیم و خواستیم ظرف یک هفته پاسخ دهند، اما بیش از چهار ماه است که پاسخی به ما نداده‌اند.

رئیس کمیسیون بررسی و بررسی بازار سرمایه درباره وضعیت بورس گفت: بازار سرمایه در حال حاضر وضعیت خوبی ندارد. نه تنها عده ای در گذشته به بورس خیانت کردند و برای مردم مشکل ایجاد کردند، بلکه دست اندرکاران فعلی گاهی با دستکاری ها، بورس را سبز جلوه می دهند، در حالی که وضعیت بورس قرمز است و خوب نیست و سهامداران هم هستند. به شدت علیه آنها از این وضعیت ناراضی هستند.

موسوی لارگانی تاکید کرد: امیدواریم وزیر اقتصاد و دارایی برای اصلاح وضعیت بورس تصمیم جدی بگیرد.

نماینده مجلس فلورجان تصریح کرد: برای تحقیق و تفحص از سازمان بورس یک ریال از شورای اسلامی دریافت نکردیم و به دنبال دریافت پول نبودیم و بابت انجام این تحقیق و تفحص یک ریال هم دریافت نکردیم.

رئیس کمیسیون بررسی بازار سرمایه در پاسخ به این سوال که آیا متخلف متواری مرتبط با پرونده بورس وجود دارد، گفت: ظاهرا یکی دو نفر متواری شده اند.

  مذاکرات وین به پایان رسیده است

منبع: آژانس بازار

دیدگاهتان را بنویسید