اظهارات اخیر ترامپ درباره کشته شدن سربازان آمریکایی

536523 خبر ناگهانی

به گزارش گروه بین الملل ایسکانیوز، دونالد ترامپ، رئیس جمهور پیشین آمریکا از حمله نژادپرستانه روز گذشته در بوفالو سوء استفاده کرده و مدعی شده است که هیچ سرباز آمریکایی در جنگ 18 ماهه در افغانستان در دوران ریاست جمهوری خود کشته نشده است.

ادامه مطلب

او در یک سخنرانی در آستین تگزاس آمارهای گمراه کننده ای ارائه کرد و مدعی شد که در طول 18 ماه پس از جنگ در افغانستان در دوران ریاست جمهوری من حتی یک سرباز را از دست نداده ایم و در آن زمان هنوز با مال عبدالغنی برادر صحبت می کردم. رهبر طالبان

گزارش های خودی حاکی از آن است که ترامپ بلافاصله پس از حمله یک مرد مسلح 18 ساله به یک سوپرمارکت در بوفالو که منجر به کشته شدن 10 نفر شد، این اتهامات را مطرح کرد و گفت آنچه در بوفالو اتفاق افتاد واقعاً غم انگیز بود.

اظهارات نادرست ترامپ در حالی مطرح شد که اصلاً مشخص نیست منظور ترامپ از چه دوره 18 ماهه بوده است، بنابراین Insider سعی کرد در اسناد محرمانه اظهارات ترامپ را تأیید کند اما پاسخی دریافت نکرد.

یو اس ای تودی در واکنش به اظهارات ترامپ گفت: شاید ترامپ این 18 ماه را در نظر داشته باشد، یعنی بازه زمانی فوریه 2020 تا آگوست 2021 که حامیانش این اظهارات را بدون هیچ سندی در شبکه های اجتماعی مطرح کردند، اما پنتاگون آن را تایید کرد. در همان زمان، چهار سرباز آمریکایی در افغانستان کشته شدند که نیمی از آنها در دوران ریاست جمهوری بایدن بودند.

  من از زنان خیابانی می ترسیدم

بر اساس این گزارش، اگر ترامپ 18 ماه پایانی ریاست جمهوری خود را در نظر داشت، یعنی. از جولای 2019 تا ژانویه 2021، او دوباره آمار اشتباهی را ارائه می دهد، زیرا تنها در سال 2020، 11 سرباز آمریکایی و در مجموع 22 سرباز آمریکایی در افغانستان جان باختند. به مدت 18 ماه آنها گم شده اند.

دیدگاهتان را بنویسید