اطلاعات مهم در مورد فراموشی ناگهانی و یکباره

522353 خبر ناگهانی

به گزارش گروه اجتماعی ایسکانیوز، همه ما ممکن است در برخی مواقع چیزهایی را فراموش کنیم که کاملا طبیعی است و دلیل آن نگرانی های زیادی است که در ذهن داریم، اما گاهی فراموشی بیش از حد عادی می شود و چیزهای متفاوت و بدیهی را فراموش می کنیم. فورا. فکر می کنید چرا این اتفاق می افتد و ما ناگهان چیزی را فراموش می کنیم؟

بیشتر بخوانید:

فراموشی ناگهانی چیست؟

فراموشی فوری؛ این یک حالت موقت ذهنی یا مشکل استدلالی است که باعث می شود ناگهان نام ها را فراموش کنید یا چیزهایی را جابجا کنید یا حتی کاری را که قرار بود انجام دهید را فراموش کنید.

چه زمانی این اتفاق می افتد؟

به گفته پزشکان، این معمولا با عدم تمرکز و توجه اتفاق می افتد. وقتی استرس داریم یا چندوظیفه ای انجام می دهیم یا یک کار را بارها و بارها تکرار می کنیم، مغز ما می خواهد مانند کروز کنترل عمل کند. به گونه ای که انرژی زیادی مصرف می کند و در نتیجه به طور ناگهانی متوقف می شود.

آیا این فراموشی ناگهانی و موقت بر مغز تأثیر منفی می گذارد؟

این فراموشی موقت باعث می شود در حین انجام کاری تکراری توجه کافی نداشته باشیم یا تمرکز خود را از دست بدهیم. به عنوان مثال، شما وارد آسانسور می شوید و ناگهان طبقه اشتباهی را انتخاب می کنید زیرا قبلاً هر روز این کار را انجام داده اید و مغز شما دیگر حوصله فکر کردن به خود را به خود نمی دهد و تأثیر منفی آن معمولاً چیزهای کوچک و بزرگ است. که اشتباه انجام می شود و ممکن است از اختلال کمبود توجه یا مشکلات یادگیری رنج ببرید.

  قطار تهران-کربلا راه افتاد

فراموشی ناگهانی نشان دهنده چیست؟

وقتی نام ها، مکان ها یا چیزهای خاصی را که به نظر می رسد در نوک زبان شما هستند، اما نمی توانید بیان کنید، فراموش می کنید، به این معنی است که یک نقص در ذهن شما وجود دارد، معمولا چیزی ترسناک یا پیشرونده. نیست؛ اما نشان می دهد که ممکن است مدت زیادی از اطلاعات استفاده نکرده باشید و اکنون نمی توانید آن را به خاطر بسپارید یا بیان کنید و نیاز به یادآوری بسیار سریع و کوتاه داشته باشید، معمولاً به دلیل مصرف دارو، اضطراب یا حافظه کم، خواب نیز وجود دارد.

فراموشی ناگهانی می تواند به معنای مشکلات بزرگتر باشد

البته ممکن است اتفاقات فوق طبیعی و طبیعی به نظر برسد، اما برخی مشکلات تمرکز حکایت از مشکلات جدی تری مانند بیماری آلزایمر، مشکلات روحی و یا حتی حملات مغزی مانند تشنج دارد. پیگیری را فراموش نکنید.

بارها و بارها همین سوال را پرسیدن

فراموش کردن آدرس محل کار یا جایی که هر روز می روید

پاک کردن یک خاطره طولانی مدت، مانند خاطره ای که در روز عروسی شما اتفاق افتاده و شما آن را زیاد پخش کرده اید

مشکل در به خاطر سپردن فعالیت های ساده روزانه مانند آشپزی، حمام کردن، یا انجام مکالمات ضروری

ناامیدی از اعضای خانواده یا همکاران به دلیل مشکلات حافظه شما

تغییر در شخصیت شما و تغییر در عملکرد حافظه به طور همزمان

مشکل در خواندن، نوشتن یا حل مسائل ساده ریاضی

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید