اصول استفاده صحیح از تیغه چاقو

573352 خبر ناگهانی

به گزارش گروه اجتماعی ایسکانیوز، چاقو یکی از کاربردی ترین وسایل آشپزخانه به حساب می آید، اما تیز بودن برای انجام کارهای مهم بسیار مهم است. بهترین راه برای تیز نگه داشتن چاقو استفاده از چاقو تیز کننده است. سرآشپزها در این مورد نظرات مختلفی دارند و بهترین روش استفاده از این چاقو تیزکن ها برای آنها یکسان نیست.

بیشتر بخوانید:

آموزش های مختلفی نیز در این راستا وجود دارد که به وسیله آنها می توان لبه های چاقو را تیز کرد و تمام لبه چاقو را کاملا تیز کرد. اما اینکه مثلاً برای تیز کردن چاقو باید از انتهای چاقو شروع کرد یا از نوک چاقو، همچنان موضوعی است که بسیاری از سرآشپزها در مورد آن اختلاف نظر دارند و برخی از آنها نیز معتقدند که باید از مواد نرم کننده استفاده کرد. در این فرآیند استفاده می شود.

برخی از کارشناسان معتقدند جهت حرکت چاقو بسیار مهم است، اما به نظر شما چاقو تیزکن چگونه باید استفاده شود؟ ب

لوازم مورد نیاز

چاقو:

حتما چاقو باید در دسترس شما باشد تا بتوانید آن را تیز کنید. بسیاری از سرآشپزها بر این باورند که چاقوی کسل کننده به احتمال زیاد دست شما را برش می دهد زیرا باید فشار بیشتری به آن وارد کنید و در نتیجه خطرناک تر است.

چاقو را تیز کنید:

برای تیز کردن لبه های چاقوها حتماً به چاقو تیزکن نیاز دارید. نوعی سنگ ترش است که دو طرف دارد. یک طرف خشن و طرف دیگر نرمتر است. ابتدا باید از قسمت زبر شروع کنید و با قسمت نرم چاقو تیزکن کار را تمام کنید.

  آقای علی نژاد! مسئول مداخلات خود باشید! -

حوله:

برای جلوگیری از لیز خوردن چاقو در حین کار، قرار دادن پارچه زیر سنگ تیزکن بسیار مهم است.

دستورالعمل ها

سنگ تیزکن چاقو را به مدت 10 تا 15 دقیقه در آب خیس کنید.
پارچه را روی یک سطح صاف قرار دهید.
سنگ تیز کن را به صورت عمودی روی پارچه قرار دهید. به طوری که قسمت ناهموار پیش روی شما باشد.
لبه چاقو را با زاویه 20 درجه از بالا و سمت چپ چاقو تیزکن نگه دارید. برای تشخیص بهتر این زاویه، ابتدا چاقو را در زاویه 90 درجه روی سنگ تیز کن قرار دهید، سپس آن را روی 45 درجه نگه دارید و در نهایت آن را به 20 درجه تغییر دهید. حالا می توانید چاقوی خود را روی سنگ تیز کنید.
چاقو را از بالا به پایین روی چاقو تیزکن بلغزانید. آنقدر تیز کنید تا نوک چاقو به سمت راست و انتهای چاقو برسد.
سپس چاقو را برگردانید تا طرف دیگر آن تیز شود. این بار باید از بالا شروع کنید تا پس از کشیدن چاقو روی تیزکن به حالت اول برگردید: یعنی فقط سمت بالا و سمت چپ تیز کن. حالا باید این حرکت را دو بار تکرار کنید تا چاقوی شما تیزتر شود. پس از چند ضربه، سنگ را برگردانید. سپس این کار را برای طرف دیگر چاقو تیزکن انجام دهید. این بار با قسمت نرم چاقو تیزکن کار می کنید.

یادداشت مهم:

یکی از عوامل مهم در تیز کردن چاقو این است که زاویه چاقو 20 درجه باشد.

تکنیک های تیز کردن چاقو

  سویه جدید کرونا چقدر خطرناک است؟

برای جلوگیری از لیز خوردن چاقو تیزکن از یک پارچه مرطوب و خشک استفاده کنید.
در صورت لزوم چاقو تیزکن را با روغن یا آب نرم کنید.
هنگام کشیدن چاقو روی سطح تیز کن، فشار کافی به آن وارد کنید.
در حین کار مراقب باشید که لبه های چاقو به شما نزدیک نباشد.
برای هر یک از لبه های چاقو، تعداد ضربه های مساوی را روی چاقو تیزکن بزنید. ابتدا تیز کردن را از قسمت زبر شروع کنید و سپس با قسمت نرم آن را تمام کنید.
حتما قبل از استفاده چاقو را بشویید.

چاقو تیزکن های فولادی:

میله های فولادی برای متعادل کردن لبه های چاقو مناسب هستند. فولادها در هنگام تیز کردن چاقو جابجا نمی شوند و کیفیت تیغه های چاقوی شما را حفظ می کنند.

چاقو تیزکن های برقی:

این چاقو تیزکن ها سطحی ساینده دارند و چاقوی شما را با سرعت بالا تیز می کنند. البته باید مراقب باشید که به خود آسیب نزنید اما در هر صورت می توانند عمر چاقوی شما را کوتاه کنند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید