اصل در حذف ارز ترجیحی افکار عمومی بود/ تیم مشاور دولت و رسانه ها رویکرد دافعه ای داشتند.

561348 خبر ناگهانی

جلال رشیدی کوچی در گفتگو با خبرنگار سیاسی ایسکانیوزوی گفت: کشور ما تاکنون دو عملیات بزرگ اقتصادی را تجربه کرده است. «تجربه نشان داده است که وقتی قبل از هر اقدامی مردم را آگاه کنیم و مشکل را قانع کنیم، شدیدترین اقدامات اقتصادی را می‌توان با کمترین نتیجه انجام داد.

وی با بیان اینکه هدفمندی یارانه انرژی در دولت نهم زمانی اتفاق افتاد که قبل از هر اقدامی با مردم صحبت و در جریان کار قرار گرفت، افزود: کرد. در جاهای دیگر زمانی که کشور مجبور به افزایش قیمت بنزین شد، دولت دوازدهم بدون صحبت با مردم این کار را انجام داد که آسیب های گسترده ای به کشور وارد کرده است و این نمونه ای از پیشرفت مشکل از دو جهت است.

بیشتر بخوانید:

یکی از اعضای کمیسیون امور داخلی و شوراهای مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: مردم ایران مردمی فهمیده هستند و هر بار که با آنها صحبت کردیم از حمایت آنها استفاده کردیم و کارها به خوبی انجام شد.

نماینده مردم مرودشت، پاسارگاد و ارسنجان در مجلس شورای اسلامی گفت: کار را انجام دهید که به نظر من روش خطرناکی است.

رشیدی کوچی گفت: متأسفانه مردم و حتی رسانه ها اطلاع رسانی شفافی از اجرای طرح حذف ارز ترجیحی دریافت نکرده اند و این موضوع باعث سردرگمی مردم شده است. صرف نظر از روند حذف ارز ترجیحی، در مورد وزرایی که در سایر موضوعات به مجلس می آیند رای هایی وجود دارد و امیدواریم این روند اصلاح شود.

وی خاطرنشان کرد: دیدگاه های متفاوت در بین مدیران عامل این نگرانی را ایجاد می کند که دولت ممکن است برنامه جدی برای کاری که انجام می دهد نداشته باشد و صرفاً به هر قیمتی که جامعه را نگران می کند از ارز خارج می شود، بنابراین نیاز به گفت وگوی شفاف است. باز بودن با مردم مهمترین کاری است که دولت در ابتدا باید انجام می داد.

  جزئیات اعطای جوایز نوروزی رانندگان اعلام شد

دیدگاهتان را بنویسید