اصلاح اساسنامه دانشگاه تهران برای اجرای شعار سال

544174 خبر ناگهانی

به گزارش گروه دانشگاه ایسکانیوز، سید محمد مقیمی به تشریح الزامات اجرای شعار 1401 پرداخت و گفت: سه محور شعار سال یعنی تولید دانش بنیان و ایجاد اشتغال به دانشگاه مربوط می شود اما مفهوم مبتنی بر دانش ارتباط ویژه ای با رسالت های دانشگاه دارد. در دوره جدید مدیریت دانشگاه تهران با شعار جهاد علمی برای تحقق دانشگاه کارآفرین با رویکرد مسئولیت پذیری اجتماعی کار را دنبال کردیم.

رئیس دانشگاه تهران افزود: برای شکل‌گیری دانشگاه کارآفرینی، تمرکز بر کسب‌وکار دانش‌بنیان است و در بحث مسئولیت‌پذیری اجتماعی، کسب‌وکارهای دانش‌بنیان باید برای ایجاد اشتغال برای شغل گام بردارند. جویندگان.” .

وی ادامه داد: بنابراین با تقویت پیوند نهادهای مرکز پارک علم و فناوری و معاونت پژوهشی و ساماندهی سازوکارهای اجرایی در داخل دانشکده ها به نوعی تغییراتی در ساختار دانشگاه تهران ایجاد کرده ایم. ما کاملاً با شعار دانشگاه مبنی بر خدمت به جامعه و ایفای نقش مسئولیت اجتماعی همسو هستیم. حدود 6 ماه است که کار مقدماتی، ساختار، رویه ها و ضوابط تدوین شده است و امیدواریم به سرعت توجه ویژه ای به کسب و کارهای دانش بنیان داشته باشیم. .

مقیمی با بیان اینکه برای اجرای شعار سال نیازمند بازنگری در قوانین، مقررات و رویه ها است تا نتایج پژوهش معلمان معطوف به شرکت ها و بنگاه های دانش بنیان باشد، گفت: پایان نامه دارای ویژگی خاصی است. مزیت در بحث ایجاد یک کسب و کار دانش بنیان، علاوه بر عناصر موجود مانند مقالات.

مقیمی افزود: در اولین جلسه شورای دانشگاه تهران در سال 1401 از اعضای شورای دانشگاه خواستم روی آیین نامه ای با عنوان «ناظر بر استارت آپ های دانش بنیان» کار کنند. در این راستا از معلمان انتظار می رود دانش آموزان را برای ورود به یک کسب و کار دانش بنیان تشویق کنند.

  نگهداری کورکورانه محصولات لوازم خانگی منجر به انحصار در صنعت می شود

رئیس دانشگاه تهران با تاکید بر اینکه بر اساس شعار سال نیازمند تغییر معیارها در فرآیند جذب و ارتقای معلمان و همچنین شناسایی معلمان برجسته هستیم، گفت: برای توسعه کسب و کار دانش بنیان. اتفاقات خوب می افتد

وی افزود: تغییر اساسنامه در دیوان محاسبات کشور و شورای آموزش دانشگاه به سرعت پیگیری می شود تا بتوانیم راهبردی را که مقام معظم رهبری با توجه به شعار سال مطرح کرده اند محقق کنیم.

منبع: مهر

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید