اشتباه رایج هنگام مسواک زدن و مسواک زدن

540704 خبر ناگهانی

به گزارش گروه اجتماعی ایسکانیوز، همه ما گاهی مجبور می شویم برای بررسی وضعیت دندان های خود به دندانپزشک مراجعه کنیم، اما حتما برای شما هم پیش آمده که دندانپزشک می داند که علت برخی مشکلات اشتباهات خود شماست.

بیشتر بخوانید:

شما فقط یک بار در روز مسواک بزنید

مسواک زدن فقط یک بار در روز عادتی است که هرگز توسط دندانپزشکان توصیه نمی شود زیرا باعث ایجاد پلاک و التهاب می شود و در صورت پیشرفت، بافت دندان از بین می رود، ریشه دندان آسیب می بیند و لثه ها و استخوان ها عفونی می شوند. و دندان از بین می رود.

لثه ها را نادیده بگیرید

اگر دندان ها و لثه های خود را با دقت مسواک نزنید و این کار را به طور تقریبی انجام دهید، ممکن است در خطر از دست دادن دندان های خود باشید. این التهاب لثه باعث بیماری لثه و از دست دادن دندان می شود و فشار زیادی به لثه وارد می کند.

شما بیش از حد از محصولات سفید کننده استفاده می کنید

خمیر دندان سفید کننده به ما لبخندی زیبا می بخشد، اما ممکن است خیلی موثر نباشد. برخی افراد برای سفید شدن دندان ها از آنها بیش از حد استفاده می کنند که کمی سخت است و می تواند وضعیت را بدتر کند.

مسواک را دیر تعویض کنید

دندانپزشک شما قطعاً توصیه می کند که هر 3 تا 4 ماه یکبار مسواک خود را تعویض کنید. اگر مسواک قبل از این زمان پراکنده یا شکسته شد، باید آن را دور بریزید، در غیر این صورت احتمال بروز مشکلاتی مانند سرماخوردگی، آنفولانزا، مشکلات گوارشی و گلودرد افزایش می یابد.

  استقلال باید برنامه ریزی شود

برای شستن عجله دارید

اکثر مردم فقط 45 ثانیه را صرف شستشو می کنند، اما شستشو باید بیش از یک دقیقه طول بکشد. بهتر است دو بار در روز و هر بار به مدت 2 دقیقه شستشو شود.

شما از مسواک اشتباه استفاده می کنید

مسواک های دستی و غیر برقی خوب هستند، اما برخی از آنها بی کیفیت هستند. مسواک برقی معمولاً در از بین بردن کثیفی از روی دندان‌های شما مؤثرتر است، اما باید با دقت مسواک بزنید. در غیر این صورت به دندان های خود آسیب خواهید رساند.

خیلی سخت مسواک میزنی

مسواک زدن نباید محکم باشد، زیرا خطر پوسیدگی، فشار روی دندان و آسیب به مسواک را نیز افزایش می دهد. پزشکان معمولاً مسواک زدن مسواک خود را با دقت بسیار توصیه می کنند، اما تمام قسمت های آن را به طور کامل تمیز کنید.

از نخ استفاده نکنید

نخ دندان کشیدن روزانه یک مشکل است. اگر هر روز نخ دندان نکشید، این پلاک ها بین دندان ها باقی می مانند و باعث پوسیدگی و بیماری لثه می شوند. نخ را هر روز تمیز کنید تا از آلودگی خلاص شود.

شما از دهانشویه اشتباه استفاده می کنید

دهانشویه ها باید فواید زیادی برای سلامت دندان ها، کاهش پلاک و جلوگیری از پوسیدگی و بیماری های لثه داشته باشند، اما برخی از آنها حاوی الکل هستند که باعث خشکی دهان می شود.

اگر دهان خشک باشد، بزاق تولید نمی کند و خشک می شود و منجر به پوسیدگی دندان می شود. پس در انتخاب دهانشویه دقت کنید.

فقط برای رفتن به دندانپزشکی دندان های خود را مسواک بزنید

قطعا اگر این کار را می کنید بدانید که بزرگترین ظلم را در حق دندان های خود کرده اید و دندانپزشک را احمق دانسته اید زیرا اگر فقط در روز مراجعه مسواک بزنید لثه های شما متورم می شود و او متوجه می شود که شما مسواک زدن منظم. نیست.

  برق گران می شود

در شب نشویید

شب مهم ترین زمان برای مسواک زدن است، زیرا در طول روز زیاد غذا خورده اید و باید دندان های خود را مسواک بزنید. در غیر این صورت نباید انتظار دندان های سالم داشته باشید.

شما فقط به صورت فوری به دندانپزشک مراجعه می کنید

یکی از رایج ترین مشکلاتی که می تواند بر سلامت دهان و دندان شما تأثیر بگذارد، مراجعه به دندانپزشک اورژانسی است، اما باید این کار را هر 6 ماه یکبار انجام دهید. زنان باردار به دلیل نوسانات هورمونی در دوران بارداری باید بیشتر به دندانپزشک مراجعه کنند و وضعیت دندان های خود را بیشتر بررسی کنند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید