اسکناس آمریکا ضرب شد!

قیمت دلار امروز طبق هفته گذشته همچنان در کانال 40 هزار تومان است و در زمان نگارش این گزارش قیمت به 40 هزار و 870 تومان کاهش یافته است.

به نظر می رسد دولت در این مدت با سیاست ارزی سعی در کنترل نرخ ارز داشته است، اما باید توجه داشت که سیاست تثبیت قیمت دلار و ارز بدون محدودیت تورم و حل مشکلات جانبی اقتصاد کلان است. قیمت این قبض آمریکا را در دراز مدت افزایش خواهد داد

از سوی دیگر برخی کارشناسان شواهدی مبنی بر کمبود ارز در کشور دارند و معتقدند منابع تامین ارز در کشور نیز در وضعیت نامناسبی قرار دارد. به همین دلیل است که دولت نمی تواند در بلندمدت به این دستکاری ارز ادامه دهد.

قیمت به دلار با نرخ های مختلف

امروز قیمت توافقی دلار در بازار ارز 39 هزار و 171 تومان است. قیمت دلار امروز در بورس ملی در سمت فروش 39 هزار و 321 تومان و در سمت خرید 38 هزار و 928 تومان است.

وضعیت دلار در بازارهای همسایه

در روزهای اخیر با نوسانات قیمت دلار، قیمت دلار سلیمانیه و هرات نیز تحت تاثیر قرار گرفت. این در حالی است که این دو هاب قبلاً به بازار ایران سیگنال داده اند.

در حال حاضر قیمت دلار هرات 40 هزار و 400 تومان و دلار سلیمانیه 40 هزار و 950 تومان است.

از سوی دیگر قیمت درهم 11 هزار و 350 تومان و دلار درهم 41 هزار و 654 تومان ارزش گذاری شده است. لازم به ذکر است که درهم تاثیر زیادی بر قیمت دلار در بازار آزاد ایران دارد.

  انتقال ناموفق مفاهیم چالشی برای آموزش دانشگاهی است/ پژوهش در کشور جدی گرفته نمی شود

دیدگاهتان را بنویسید