اسلام مقامات، اسلام آمریکایی است

دبیر شورای نگهبان در سخنانی خطاب به اجلاس مدیران سازمان تبلیغات اسلامی گفت: روحیه انقلابی و اسلامی در سازمان تبلیغات اسلامی تحقق یافته است.

آیت الله جنتی با تقدیر از خدمات مدیران سازمان تبلیغات اسلامی گفت: شما در نهاد سازمان تبلیغات اسلامی نشان دادید که در عمل می توان برای خدا کار کرد.

وی افزود: سازمان تبلیغات اسلامی یک نهاد پاک، انقلابی و ولایتمدار است که از فرزندان امام (ره) و تربیت شده مکتب امام (ره) است.

دبیر شورای نگهبان با اشاره به عملکرد خوب سازمان تبلیغات اسلامی خاطرنشان کرد: این نهاد از بدو پیروزی تاکنون آرمان های امام (ره) و انقلاب را در کار خود مد نظر قرار داده است.

وی با ابراز خرسندی از وجود چنین نهاد و خدمتی در این نهاد گفت: دو موردی که از همان ابتدا بر نهادینه شدن در این سازمان تاکید داشتیم روحیه انقلابی و اسلامی به دست آمده بحمدالله بود.

آیت الله جنتی افزود: باید برای رسیدن به اهداف و معرفی مردم به اسلام و انقلاب به ویژه در داخل و خارج تلاش کنیم. البته ما هم کاستی ها و کاستی هایی داریم، اما وظیفه ما این است که اسلام را به معنای خاص آن یعنی اسلام ناب اسلامی (ص) و اسلام انقلابی عرضه کنیم. همه كشورهاي اسلامي ادعاي اسلامي دارند و كم و بيش كارها را انجام مي دهند، پس تا زماني كه روحيه انقلابي در بين مسئولان و مردم نباشد، اسلام وجود ندارد. این نوع اسلام، اسلام آمریکایی است.

وی در تبیین اسلام انقلابی گفت: اسلام انقلابی در واقع اسلام را به قلب و جایگاه خود وارد می کند.

  باراک اوباما به کاخ سفید بازگشت

دبیر شورای اسلامی نگهبان گفت: یکی از وظایفی که در سازمان تبلیغات اسلامی کمتر به آن پرداخته شده است؛ معرفی شخصیت متعالی امام خمینی (ره) به مردم خارج از کشور.

آیت الله جنتی خاطرنشان کرد: اخلاق، ایمان، سیاست، زمان شناسی و دیگر ویژگی های امام (ره) همچنان در داخل و خارج مغفول مانده است و باید برای شناسایی این ویژگی ها تلاش کرد.

وی همچنین افزود: ویژگی های امام (ره) بود که انقلاب را به پیروزی رساند، بنابراین یکی از وظایف ما تقدیم امام (ره) است.

دبیر شورای نگهبان ادامه داد: معتقدم شناخت امام (ره) نه تنها در خارج، بلکه در داخل نیز ضروری است و در کشور در حوزه معرفت امام (ره) خلأهایی وجود دارد، بنابراین ما جوانان، به ویژه دانشجویان، باید امام (ره) را بشناسید.

آیت الله جنتی در پایان سخنان خود یادآور شد: نباید انتظار داشته باشیم که نسل جوان امام را همانطور که دیده ایم و همراهش بوده ایم بشناسند و بپذیرند. نه اینطور نیست، ما باید فرهنگ انقلابمان را به نسل دانشجو منتقل کنیم، این انتقال فرهنگ انقلاب وظیفه دانشمندان است. دانشمندان فرزندان واقعی امام هستند. ما در جایگاهی هستیم که باید این رسالت را بپذیریم و امام را به نسل جوان عرضه کنیم. ما این را مدیون اسلام هستیم، به ویژه نسل دانش آموزی که بیش از دانش آموز باید احساس وظیفه کند. باید بدانیم دینی داریم که باید برای اسلام و انقلاب ادا کنیم

دیدگاهتان را بنویسید