اسرائیل با سفیر روسیه تماس گرفت

547872 خبر ناگهانی

به گزارش گروه بین الملل ایسکانیوز، شبکه کن گزارش داد، وزارت امور خارجه اسرائیل سفیر روسیه را احضار کرد تا درباره اظهارات سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه درباره نازیسم در اوکراین اظهار نظر کند.

ادامه مطلب

این وزارتخانه در بیانیه‌ای با انتقاد از استدلال‌های ولادیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهور اوکراین، لاوروف را “شرم‌زده” خواند. یایر لاپید، وزیر امور خارجه اسرائیل، اظهارات وزیر خارجه روسیه را «نابخشودنی و ظالمانه و همچنین یک اشتباه بزرگ تاریخی» توصیف کرد.

لاوروف اخیراً در مصاحبه ای با شبکه ایتالیایی Media Set از رئیس جمهور اوکراین انتقاد کرد و در آن وی تلاش کرد وجود نازیسم در اوکراین را انکار کند.

اظهارات جنجالی سرگئی لاوروف روز یکشنبه در پاسخ به این سوال مطرح شد که چگونه روسیه ادعا می کند که به دنبال “غیر ملی کردن” در اوکراین است در حالی که ولادیمیر زلینسکی رئیس جمهور اوکراین یهودی است.

لاوروف پاسخ داد: «وقتی می‌گویند: «این چه نوع دین‌گرایی است وقتی خودمان یهودی هستیم»، «چون فکر می‌کنم هیتلر هم یهودی تبار است». وزیر خارجه روسیه افزود: ما مدت هاست که از یهودیان خردمند شنیده ایم که بزرگترین ضد یهودیان خود یهودیان هستند.

لاوروف در پاسخ به لاوروف گفت: “یهودیان خود را در جریان هولوکاست نکشتند. بدترین شکل نژادپرستی متهم کردن خود یهودیان به یهودستیزی است.”

منبع: ایسنا

  گونه هایی که زود به بالا رفتن فکر می کنند -

دیدگاهتان را بنویسید