استقلال یا پرسپولیس کی قهرمان لیگ میشه؟

535314 خبر ناگهانی

به گزارش گروه ورزشی ایسکانیوز، تنها 5 هفته تا پایان بیست و یکمین دوره لیگ برتر فوتبال ایران باقی مانده است و استقلال و پرسپولیس به عنوان مدعیان اصلی قهرمانی رقابت سختی برای کسب این عنوان دارند. تساوی هفته گذشته استقلال مقابل سپاهان و پیروزی پرسپولیس مقابل پیکان امتیاز دو تیم را به 4 امتیاز رساند تا شاگردان یحیی گل محمدی در یک قدمی رسیدن به شاگردان فرهاد مجیدی قرار بگیرند.

ادامه مطلب

بررسی برنامه 5 هفته ای نشان می دهد که شرایط دو تیم پرطرفدار تهرانی از نظر سختی تقریبا برابر است. استقلال مقابل فولاد و مس رفسنجان مشکل خواهد داشت و پرسپولیس مقابل سپاهان و تراکتورسازی کار آسانی نخواهد داشت. همچنین سایر بازی های این دو تیم به دلیل حساسیت در انتهای جدول از اهمیت و حساسیت خاصی برخوردار است. نکته دیگر اینکه پرسپولیس فقط باید یک بازی در خانه انجام دهد اما استقلال سه بازی از جمله هفته آخر را در ورزشگاه آزادی میزبانی خواهد کرد.

برنامه بازی های استقلال و پرسپولیس در 5 هفته باقی مانده به شرح زیر است:

هفته استقلال پرسپولیس
26 شهر خودرو (خانه) ذوب آهن اصفهان (خارج از منزل)
27 فولاد خوزستان (خارج از منزل) سپاهان اصفهان (زمین بی طرف)
28 ورق آلومینیوم (برای منزل) تراکتور تبریز (بیرون منزل)
29 عسل رفسنج (بیرون منزل) شهر خودرو (خانه)
30 نفت مسجد سلیمان (خانه) فجر سپاسی شیراز (خارج از خانه)

هومن افاضلی به تحلیل بازی استقلال و پرسپولیس پرداخت و در مورد وضعیت آنها در پایان هفته بیست و پنجم گفت: شرایط به گونه ای است که استقلال و پرسپولیس دو تیم بالای جدول هستند و می توان گفت اختلاف امتیاز آنهاست. 5 هفته مهم است اما این به معنای پایان کار نیست و هنوز هم برای استقلال قهرمانی بسیار سخت است. اگر استقلال بتواند 5 بازی دیگر را در 3 بازی بردارد، با توجه به اینکه پرسپولیس ممکن است دوباره امتیاز از دست بدهد. از طرفی شرایط برای پرسپولیس سخت است اما غیر قابل جبران نیست و سرنوشت لیگ را رقم خواهد زد.

  اردشیر زاهدی درگذشت

وی در خصوص حریفان استقلال در این 5 هفته گفت: شاید راحت ترین بازی استقلال در هفته های باقی مانده از بازی مقابل آلومینیوم اراک باشد، شاید به این دلیل که آلومینیوم در شرایطی است که سقوط نمی کند و جایگاهش در این ممکن است باعث بی تفاوتی شود. البته کادر فنی تیم اراک استقلالی است و با انگیزه بالایی به مصاف تیم سابقش می رود تا خودش را به هواداران ثابت کند.

وی با بیان اینکه 4 بازی دیگر استقلال برابر تیم هایی است که برای کسب جایگاه ویژه تلاش می کنند، گفت: شهر ماشین و نفت و به طور کلی تیم های انتهای جدول در هفته های اخیر عملکرد خوبی از خود نشان داده اند. یک مورد خاص این است که همه تیم های انتهای جدول شرایط خوبی دارند و می توان پیش بینی کرد استقلال مقابل این تیم ها کار سختی خواهد داشت.

افاضلی یادآور شد: مس و فولاد نیز در رده چهارم جدول قرار دارند. مس هفته گذشته پس از چندین هفته بدون نتایج خوب به پیروزی رسید. این نشان دهنده انگیزه بالای مسیحیان برای حضور در هفته های آینده است. فولاد با پیشینه آسیایی و نتایج خوب خود می تواند جایگاه چهارم خود را تثبیت کند. این تیم سرمربی جاه طلبی دارد و تقابل او با استقلال این دیدار را خاص می کند. سبک بازی فولاد به گونه ای است که ارائه بازی خود را برای تیم ها سخت می کند، زیرا این تیم دارای نظم دفاعی خوبی است، توانایی ضدحمله را دارد و افراد خوبی برای ارائه این بازی در اختیار دارد.

  ابلاغ تصمیم پرداخت دائم وام و سپرده مسکن به مستاجران

این کارشناس درباره دیدارهای باقی مانده پرسپولیس گفت: 3 دیدار اخیر این تیم با تیم های انتهای جدولی است. این تیم ها همانطور که اشاره کردیم آمادگی بالایی دارند و انگیزه بالایی برای بقا در لیگ دارند. این دو هفته کار پرسپولیس را بسیار سخت می کند. سپاهان هم مثل استقلال حریف بسیار سختی برای پرسپولیس خواهد بود. سپاهان به دنبال کسب مقام دوم و تصاحب جایگاه پرسپولیس است تا در این دیدار به مصاف هم رفته و با اختلاف 6 برنده شود. این در حالی است که فولاد برای پرسپولیس می تواند نقش آلومینیوم را برای استقلال ایفا کند. گاندوس با توجه به شرایط باثبات جدول با خیالی آسوده لیگ را ادامه خواهد داد و می توان گفت گل محمدی در این دیدار کار راحت تری خواهد داشت اما قطعا سایر دیدارها سخت خواهد بود.

وی درباره حواشی پیرامون دیدار پرسپولیس و ذوب آهن و همچنین دیدار هفته گذشته پرسپولیس و پیکان تصریح کرد: ذوب آهن در موقعیتی قرار دارد که سقوط نمی کند و تحرک زیادی در جدول وجود نخواهد داشت. طبیعتا انگیزه چنین تیمی با تیمی که سقوط می کند و برای کسب عنوان خاصی تلاش می کند متفاوت است.

کارشناس فوتبال ایران گفت: برخی در فضای مجازی ذوب آهن و مهدی تارتار را متهم به بازی در پرسپولیس کردند: ای سلیمان این با مهدی تارتار بود. نفت در آن زمان وضعیت چندان خوبی نداشت و مدت زیادی بود که بازیکنانش تمرین نکرده بودند، تیم ما یا در رده یازدهم جدول بود اما می توانستیم سقوط کنیم. برای این بازی با تاتار تماس گرفتم و از او خواستم که تیمش را جمع کند و با تمام وجود در این بازی حاضر شود. تارتاروس در شرایط خاص تیمش با وجود همه سختی ها تیمش را جمع کرد و با نتیجه یک بر صفر پیروز شد. سوابق مردم را نباید نادیده گرفت. تارتاروس هر جا می رود قابل احترام است و قطعا دوست ندارد مسابقات را به تیم دیگری واگذار کند.

  برای اقدام کاهش وزن؛ آیا اجازه همسر لازم است؟

منبع: تسنیم

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید