استقلال با هشتگ پیروز جنگ است!

562481 خبر ناگهانی

به گزارش گروه ورزشی ایسکانیوز، جمعه شب هواداران پرسپولیس در اقدامی هماهنگ با هشتگ گلگهرگت خواستار بررسی پرونده جنجالی مهاجم سیرجانی اهل گابن شدند. پرونده ای که تخلف گوهر گهر در آن کاملا مشهود بود و کمیته انضباطی و استیناف در این زمینه کار سختی برای قضاوت نداشت.
اما با فشار هواداران پرسپولیس، فدراسیون فوتبال درخواست بررسی باشگاه گهر گهر را پذیرفته تا پرونده این بازیکن گابنی بررسی شود و بر این اساس این پرونده در هیات تجدیدنظر بررسی خواهد شد.
این اقدام هواداران پرسپولیس بی پاسخ از سوی آبی ها نماند و این بار استقلالی ها شب گذشته با قرار دادن هشتگ دروازه پدیده خواستار رسیدگی به بدهی سرخپوشان به باشگاه شهر خودرو و کسر امتیاز از حریف شدند.
ماجرای انتقال یحیی گل محمدی به پرسپولیس و بدهی این باشگاه به مبلغ قرارداد به باشگاه مشهدی، به یکی از عجیب ترین پرونده های فوتبال ایران در سال های اخیر تبدیل شده است.
کمیته استیناف در دی ماه 98 مبلغ 7 میلیارد و 800 میلیون تومان را به باشگاه پرسپولیس محکوم کرد که 4 میلیارد و 500 میلیون تومان مربوط به قرارداد است و مابقی یکی از بندهای قرارداد است که همان مبلغ پرداختی است. تعهد، دو سال پیش و از آن روز به بعد، بند دیگری از قرارداد در حال اجراست. با هزینه شست و با جمع آوری مبالغ بدهی و جریمه، بدهی پرسپولیسی ها به باشگاه پدیده به 15 میلیارد تن رسید.
مدیران باشگاه پرسپولیس در این مدت بارها اعلام کرده اند که برای کاهش میزان بدهی و نحوه بازپرداخت آن با باشگاه شهرهدی به توافق رسیده اند. ادعایی که همواره به صراحت از سوی کادرفنی مشهد مقدس رد شده است.
لحظه جالب و بحث برانگیز این پرونده رای کمیته اساسنامه فدراسیون فوتبال در تاریخ 1392/10/24 است.
در این رای آمده است:
چنانچه پرسپولیس در مدت 10 روز به تعهدات خود عمل نکند طبق بند 4 ماده 13 نقل و انتقالات، دو دوره کامل از ثبت نام بازیکنان جدید (اعم از داخلی و خارجی) در پنجره نقل و انتقالات محروم خواهد شد. -پرداخت، پرونده طبق بند ب بند 2 ماده 89 آیین نامه انضباطی جهت کسر امتیاز یا قرار گرفتن در رده پایین تر به کمیسیون انضباطی ارسال می شود.
حالا اینکه چرا پرسپولیس جریمه نشده و امتیاز کسر نشده سوالی است که برای اهالی فوتبال بی پاسخ مانده است.
حال باید منتظر ماند و دید که آیا کمپین 170 هزار نفری آبی در فضای مجازی، کمیسیون انضباطی را برای رسیدگی به این پرونده سوق می دهد یا خیر؟

  نکونام تراکتورسازی/ اولویت اول رحمتی در حد گمانه زنی های رسانه ای -

محمد ابراهیم پور

دیدگاهتان را بنویسید