استقلالی ها منتظر دریافت پول انتقال صیاد منش هستند

علایار صیادمنس مهاجم جوان و شمالی استقلال پس از یک فصل حضور در استقلال و درخشش در این تیم، سه سال پیش در سال 2019 از استقلال راهی فنرباغچه ترکیه شد. این بازیکن در این چند سال به صورت قرضی در استانبول اسپور و زوریا لوگانسک اوکراین بازی کرد و عملکرد خوبش در لیگ اوکراین باعث شد مشتریان خوبی در قاره اروپا پیدا کند تا جایی که شایعات زیادی در مورد انتقال این بازیکن به گوش می رسید. بازیکن تیم های معروف پس از پایان قرارداد قرضی آلاجار با تیم زوریا، این بازیکن ملی پوش به ترکیه بازگشت اما در بازگشت به ترکیه رسانه های ترکیه ای از پیشنهاد جدی مهاجم 20 ساله فنرباغچه از تیم هال سیتی خبر دادند. در مسابقات قهرمانی انگلیس و حتی مذاکره است که این کار انجام شد و تیم فنرباغچه مبلغ نهایی فروش این بازیکن را پنج و نیم میلیون یورو اعلام کرد.

سرانجام صیادمنش در ابتدای این فصل راهی انگلیس شد و با قراردادی دائمی به هال سیتی پیوست.

در جریان انتقال سیادمنس از استقلال به فنرباغچه، مدیران وقت باشگاه استقلال در قرارداد آن بازیکن گزینه خاصی را امضا کردند که بر اساس آن آبی ها از دو انتقال نهایی بعدی سیادمنس منتفع خواهند شد. بر این اساس صیادمنس در سال 2019 با قراردادی 850 هزار دلاری به فنرباغچه پیوست و مقرر شد 20 درصد از اولین انتقال مطمئن صیادمنس و 17.5 درصد از انتقال دوم وی به حساب استقلال واریز شود. یک برد بزرگ نصیب استقلال خواهد شد.

بر این اساس فرض بر این است که پول انتقال اللهیار صیادمنش به صورت اقساط به باشگاه استقلال پرداخت شود چرا که در توافقنامه باشگاه انگلیسی و ترک ها مقرر شده است که تیم انگلیسی این مبلغ را به صورت اقساطی پرداخت کند.

  پرسپولیس قصد دارد ترابی را روی میز مذاکره بگذارد

نکته دیگر اینکه مبلغ متعلق به استقلال کمتر از 20 درصد است. از آنجایی که در توافق طرفین این مبلغ 20 درصد فروش نبود بلکه 20 درصد سود حاصل از فروش به استقلال واریز می شد که بر این اساس کلیه پرداختی ها اعم از پرداخت اولیه به استقلال یا سایر هزینه ها انجام می شد. کسر شود و مابقی حدود 500 هزار دلار برای انتقال صیاد منش به استقلال می رسد.

طبق شنیده ها قسط اول پایان آبان ماه به استقلال پرداخت می شود که در قسط اول 200 هزار دلار سود نصیب این تیم می شود البته اقساط آن متفاوت است اما در مجموع رقمی معادل 500 هزار دلار است. کل سهم استقلال که در اقساط مختلف به این تیم تعلق می گیرد.

درباره صیادمنش باید گفت که این بازیکن با بدشانسی محض مواجه شد و اگر مصدومیت نابهنگام دامنگیر او نمی شد، مطمئنا شانس زیادی برای پوشیدن پیراهن تیم ملی در جام جهانی داشت.

دیدگاهتان را بنویسید