استقبال مردم از تزریق واکسن/ سویه جدید کرونا بر دستگاه تنفسی فوقانی تاثیر می گذارد

559464 خبر ناگهانی

به گزارش گروه دانشگاه ایسکانیوز، بر اساس آخرین اخبار کرونا، باید تاکید کرد که موج هفتم بیماری کرونا در کشور زیرشاخه‌های جدید شکل گرفته است و قابلیت انتشار این زیرشاخه‌ها بسیار شدید است. ، بستری شدن و مرگ و میر ناشی از کرونا افزایش می یابد. با این حال، این سویه مانند دلتا منجر به افزایش مرگ و میر ناشی از کرونا نمی شود. وزارت بهداشت امسال تنها بر رعایت پروتکل های بهداشتی در برگزاری هیئت ها و مجالس مذهبی تاکید کرده است. اما در جامعه شاهد هستیم که تعداد قابل توجهی از مردم به پوشیدن ماسک و رعایت پروتکل های بهداشتی توجهی ندارند. از سوی دیگر، بر اساس اظهارات مسئولان وزارت بهداشت و درمان، با سویه جدید کرونا، اکثر بیماران به صورت سرپایی درمان می‌شوند و بیشتر متوفیان از گروه بیماران خاص یا مبتلا به بیماری‌های خاص هستند. بیماری های اساسی

محمد کیتاگی، رئیس بیمارستان آریا دانشگاه آزاد اسلامی مشهد در گفت و گو با خبرنگار گروه دانشگاه ایسکانیوز، در خصوص آخرین وضعیت ویروس کرونا در کشور گفت: فرد مبتلا به ویروس کرونا پس از آن به زندگی عادی خود ادامه داد. تحت درمان است و جای نگرانی نیست. در سویه‌های قبلی کرونا 30 درصد تخت‌های بیمارستانی مختص بیماران کرونا بود، اما اکنون بخش فعال کرونا در مراکز درمانی کاهش یافته است.

وی افزود: در این سویه کرونا به دلیل تزریق واکسن از شدت بیماری کاسته شده است. اما نباید با ساده‌اندیشی و کم توجهی به پروتکل‌ها با کرونا برخورد کرد، بلکه ویروس جدید کرونا به دلیل تزریق واکسن، دستگاه تنفسی فوقانی را بیشتر تحت تأثیر قرار داده است و افراد به صورت سرپایی تحت درمان هستند.

  افزایش تولید محصولات گروه صنعتی ایران خودرو

رئیس بیمارستان آریا دانشگاه آزاد اسلامی مشهد تاکید کرد: با توجه به اینکه در دهه اول محرم شاهد برگزاری هیئت ها و مجالس مذهبی هستیم و یکی از الزامات مهم برای محدودسازی بیماری های واگیردار عدم شرکت در مجالس است. یا در مراسم عزاداری به پروتکل های بهداشتی توجه کنید. زیرا عدم توجه به این امر باعث افزایش تعداد مبتلایان به کرونا می شود.

کیتاگی با بیان اینکه هیئت های مذهبی مهم هستند و نمی توان اعتقادات را نادیده گرفت، افزود: بی شک اجرای پروتکل های بهداشتی برای مهار و مدیریت این بیماری در برگزاری مراسم عزاداری حائز اهمیت است.

عدم پذیرش واکسن کرونا توسط مردم

وی با بیان اینکه در شرایط کنونی عده ای در شبکه های اجتماعی اخبار ضدعلمی در مورد تزریق واکسن تاریخ مصرف گذشته منتشر کرده اند و گروه هایی از مردم نیز متضرر می شوند، افزود: قبل از هرگونه اظهارنظری در این زمینه منبع خبر چنین بحث های غیرعلمی است. باید به رسمیت شناخته شود زیرا دوزهای تقویت کننده واکسیناسیون توسط اکثر افراد جامعه آنطور که باید پذیرفته نشده است.

به گفته رئیس بیمارستان آریا دانشگاه آزاد اسلامی مشهد، باید به این موضوع توجه شود که در صورت عدم توجه به واکسن، پروتکل های بهداشتی در اجتماعات و اجتماعات بعد از تاسوعا و عاشورا رعایت نمی شود. باید منتظر موج دیگری از کرونا بود. در این شرایط توصیه می‌شود همه افراد واکسن کرونا، رعایت بهداشت فردی، استفاده از ماسک و رعایت فاصله اجتماعی را توصیه کنند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید