استانداردهایی برای بین المللی شدن دانشگاه های پزشکی در حال توسعه است

530658 خبر ناگهانی

به گزارش گروه دانشگاه ایسکانیوز، غلامرضا حسن زاده با اشاره به اهمیت بین المللی شدن دانشگاه های علوم پزشکی و ارتباط و ارتباط بین المللی با دانشگاه های خارج از کشور به عنوان یکی از اولویت های معاونت آموزشی وزارت بهداشت گفت: موضوع بین المللی سازی پزشکی آموزش علوم در برنامه جامع عدالت، تعالی و بهره وری در آموزش پزشکی یکی از کارگروه های مهم در حوزه آموزش است.

وی افزود: این سوال جنبه های مختلفی را در بر می گیرد. یکی از این موارد این است که دانشگاه های علوم پزشکی علاقه مند به جذب دانشجوی خارجی و گسترش ارتباطات بین المللی خود را در شورای بین المللی و کارگروه بین المللی شدن آموزش علوم پزشکی مطرح کردیم.

دبیر شورای عالی برنامه ریزی علوم پزشکی گفت: سیاست های بین المللی شدن آموزش علوم پزشکی در شورای بین المللی مطرح شد و شاخص های بین المللی شدن و نحوه نظارت در کارگروه مشخص شد.

وی خاطرنشان کرد: یکی از بحث های اخیر در شورای بین الملل معاونت آموزشی وزارت بهداشت مصوبه شورای حاکمیتی دانشجویان غیرایرانی در شورای عالی انقلاب فرهنگی بود که نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه ها مسئول است. به اطلاع دانشگاه های علوم پزشکی می رسانیم. . به این ترتیب دانشگاه ها در سیاست های راهبردی کشور برای جذب دانشجویان خارجی قرار می گیرند.

حسن زاده خاطرنشان کرد: رویکرد اصلی جذب دانشجویان خارجی به دانشگاه های داخلی، تسهیل و ارتقای کیفیت است. برای ما مهم است که دانشگاه های کشور دانشجویان خارجی را جذب کنند که توانایی علمی کافی دارند و اعضای هیات علمی آنها نیز از کیفیت و توانایی کافی برخوردار باشند و ارتباط بین المللی با دنیا برقرار کنند.

  هشدار زرد هواشناسی برای فعالیت سامانه بارشی جدید در کشور

وی افزود: این نکته بسیار مهم در شورای بین المللی معاونت آموزشی وزارت بهداشت برای تعیین استانداردهای لازم برای ماموریت های بین المللی دانشگاه های علوم پزشکی مطرح شد. در واقع، ما باید استانداردهایی را تعریف کنیم که بر اساس آن دانشگاه ها باید برای مأموریت های ویژه خود عمل کنند.

دبیر شورای عالی برنامه ریزی علوم پزشکی گفت: بحث دیگر در بین المللی شدن آموزش علوم پزشکی، اعتبارسنجی بین المللی دانشگاه های علوم پزشکی است و کارگروه های مربوطه در این زمینه فعال شده است.

منبع: مهر

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید