اسامی نمایندگانی که در رای گیری شرکت نخواهند کرد اعلام خواهد شد

564934 خبر ناگهانی

به گزارش گروه سیاسی ایسکانیوز، جلسه علنی امروز (یکشنبه) 8 خردادماه مجلس شورای اسلامی دقایقی پیش به ریاست محمد باکر کلیباف و با حضور 211 نماینده آغاز شد.

دستور کار دویست و دهمین دوره مجلس شورای اسلامی به شرح زیر است:

– ادامه گزارش کمیسیون قضایی و حقوقی در مورد: طرح اصلاح قانون ساختار و کار دیوان عدالت اداری (ارجاع از جلسه علنی)

– گزارش کمیسیون داخلی و شوراها برای: اعاده حساب های المثنی درآمدها و هزینه های ثابت شهرداری ها و دهیاری ها توسط هیئت امنا.

– ادامه بررسی گزارش دومین نشست کمیته صنایع و معادن با موضوع: توسعه پایدار و طرح تولید زنجیره فولاد با رویکرد اصلاح سیاست‌های تنظیم بازار (ارجاع از جلسه علنی)

– گزارش دوم کمیسیون داخلی و شوراها در مورد: طرح تأسیس و اقدام تشکل های سلبی. متخصص

– گزارش کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در مورد: طرح تشکیل سازمان پدافند غیرعامل.

موافقت نمایندگان مجلس با اصل 10 قانون تشکیلات و آیین دادرسی دیوان عدالت اداری.

نمایندگان در جلسه علنی امروز به اصل ماده 10 قانون تشکیلات و آیین دادرسی دیوان عدالت اداری رای دادند.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز یکشنبه 29 خردادماه جاری به ماده 10 قانون تشکیلات و آیین دادرسی دیوان عدالت اداری رای مثبت دادند.

بر این اساس، هنر. 10- تبصره (1) ماده. ماده (10) قانون به شرح زیر اصلاح و تبصره (2) آن ماده ابقاء و چهار تبصره به عنوان تبصره‌های (3)، (4)، (5) و (6) به آن اضافه می‌شود. ملحق می شود:

تبصره 1 – پس از صدور رأی مبنی بر ارتکاب تخلف از سوی مؤسسات و اشخاص موضوع بند. 1 و 2 و تبصره 6 این ماده میزان خسارت را شعبه بازرسی تعیین می کند.

  کریستال های کاربردی نفیسه روشن + عکس

تبصره 3- شعب دیوان عدالت اداری صلاحیت رسیدگی به شکایات و اعتراضات اشخاص حقیقی و حقوقی از تخلفات و عدم رعایت قوانین و مقررات در مرحله انعقاد قرارداد توسط دستگاه های اجرایی را دارند ولی رسیدگی به آن در صلاحیت دیوان است. دعاوی بین طرفین . . نیست.

تبصره 4: دستورالعمل طرح شکایت از مجریه و نمایندگان آنها در شعب دیوان عبارت است از:

تبصره 5: در مواردی که مطابق قانون، مرجع رسیدگی به اعتراضات و تجدیدنظرخواهی از تصمیمات اداری، اجرایی و یا آراء دستگاه‌های تخصصی اداری صادره از کلیه دستگاه‌های موضوع این ماده با این نام‌ها به عنوان مرجع صالح قضایی تعیین می‌شود. دادگاه صالح یا دادگاه صالح.در صلاحیت شعب دیوان.

تبصره 6- رسیدگی به شکایات نسبت به مصوبات و تصمیمات دستگاههای اجرایی مشمول ماده 11 می باشد. (5) قانون مدیریت خدمات کشوری مصوب 1386/7/8 با اصلاحات بعدی و همچنین دانشگاه آزاد اسلامی در صلاحیت دیوان عدالت اداری است.

کلیباف: اسامی نمایندگانی که در رای گیری شرکت نمی کنند اعلام می شود

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: لیست نمایندگانی که در رای گیری شرکت نمی کنند تا پایان هفته اعلام می شود.

محمد باکر کلیباف رئیس مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز یکشنبه 29 خردادماه مجلس در جریان بررسی اصلاحیه قانون تشکیلات و آیین دادرسی دیوان عدالت اداری و رای گیری به اصل موضوع گفت: ماده 11 نمایندگان در رای گیری شرکت نکردند.

وی افزود: همانطور که قبلا هم اشاره کردم لیست نمایندگانی که در رای گیری شرکت نخواهند کرد در پایان هفته اعلام می شود.

در حال تکمیل …

  لحظه به لحظه با بورس / صف

دیدگاهتان را بنویسید