اساتید دانشگاه برای رفع مشکلات روستاها مطالعه کنند/ کمبود صنعت کشاورزی در استان های مازندران و گیلان

637031925422335020 خبر ناگهانی

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه ایسکانیوز، محسن رضایی میرقائید معاون اقتصادی بسیج دانشجویی استان مازندران میزبان دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساری گفت: مشکل تاریخی ما را امام خمینی (ره) به برکت خودش حل کرد. این بود که گم شدیم و امام راحل ما را به خودش معرفی کرد تا با وسایل و مال و امام به خودمان برگردیم و اعتماد به نفس پیدا کنیم.

وی بازگشت به خود را به معنای بازگشت به ایمان، خودباوری و خودباوری دانست و ادامه داد: به دفاع مقدس نگاه کنید ملتی که تازه انقلاب کرده تحریم شده و لباسش مصادره شده و واردات مهمات ممنوع شده است. بنابراین همه دنیا علیه ایران اسلامی بسیج شدند و 5 استان را تصرف کردند. اما ملت ایران به زانو در آمد و سربلند در دفاع مقدس ایستاد.

معاون اقتصادی رئیس جمهور تصریح کرد: این ملت به خودباوری و خودباوری دست یافتند و شروع به خلاقیت کردند امروز دنیا در تعجب است که چگونه ایران به این فناوری که محصول بازگشت به خود است دست یافته است؟!

اعتماد ملی پوشان مقابل ولز

رضایی درباره قهرمانی پرافتخار تیم ملی در جام جهانی 2022 گفت: این بازگشت مثل دو گل مقابل ولز محصول بازگشت به خودم بود.

آیه 69 سوره مبارکه عنکبوت را با این عنوان تلاوت فرمود: «وَ الَّذِینَ جَاهدَهُمْ فِی الْغَیْرِهِمْ هَدَیْنَهُمْ بِسَیْلِهِمْ; و خدا با صالحان است.) ادامه داد: بنابراین دو گل تیم ملی مقابل ولز محصول اعتماد به نفس و بازگشت به خود بود.

معاون اقتصادی رئیس جمهور افزود: به مسئولی که مشکلات زیادی را از استان مازندران ارائه کرد گفتم و پیگیری می کنم که شما نماینده مردم هستید و به جای سخنرانی باید پیگیر مشکلات مردم باشید. زیرا ایمان و اعتماد به نفس امروزی با حرف محقق نمی شود و نیاز به عمل دارد.

رضایی در خصوص بازگشت اعتماد به نفس نیز این سوال را مطرح کرد که چه لزومی به بازگشت اعتماد به نفس وجود دارد؟ وی تصریح کرد: خودباوری برای آینده و اجرای تحریم ها لازم است. ببینید آمریکا و انگلیس چگونه در شورش های اخیر دخالت می کنند؟ هیچ کشوری در دنیا در انتخابات و اعتراضات کشورهای دیگر دخالت نمی کند. تنها کشوری که سال ها مورد هجوم مداخله خارجی قرار گرفته ایران است که تاکنون با افتخار از آن بیرون آمده است.

رضایی مطالبات را مهم ارزیابی کرد و افزود: دموکراسی شامل دو روی سکه است و اگر قرار است در انتخابات شرکت کنیم; اما بیایید مطالبه گر نباشیم، دولت مسیر رشد را طی نخواهد کرد. زیرا یک دموکراسی فعال، پویا و زنده، هم مشارکت مردم و هم مطالبات مردم را در بر می گیرد.

  وضعیت راه/ خراز و کندوان فردا یک طرفه می شوند

وی توضیح داد: آمریکایی ها و اروپایی ها در مورد حمایت از آزادی دروغ می گویند. اگر طرفدار آزادی و دموکراسی هستند، به جای اینکه وارد عمل شوند و مسیر درست و قانونی مطالبات را به سمت آشوب بکشند، بگذارند آزادی در کشورهایی مانند ایران نهادینه شود.

دشمنان حتی ترکیه را که عضو ناتو است تحمل نکردند

معاون اقتصادی رئیس جمهور افزود: این نشان می دهد که آنها به دنبال آزادی در کشورهای خاورمیانه نیستند. زیرا اگر آزادی و دموکراسی به معنای واقعی کلمه در دولت ها نهادینه نشود، منافع آن ها در معرض تهدید قرار می گیرد. آنها حتی ترکیه را که بخشی از ناتو است تحمل نکردند و برای بازگرداندن آن به دوران حکومت سکولار، کودتا طراحی کردند.

وی با طرح این سوال که چرا دشمنان قصد دخالت در ایران را دارند؟ و گفت: ایران کشوری است که شدیدترین تحریم ها علیه آن اعمال شده است و می بینند که این محاصره ها و تحریم ها بی اثر شده است. دشمنان دست به اقدامی می زنند که به محاصره اقتصادی می انجامد و آن اقدام بلاتکلیفی است، بلاتکلیفی برادر تحریم اقتصادی است. زیرا با عدم اطمینان سرمایه و سرمایه گذاران فرار می کنند.

رضایی افزود: در خارج از ایران هم این فضا را ایجاد می کنند که ایران ناامن و بی ثبات است و در این کشور سرمایه گذاری نمی کنند. وقتی می بینند ایران تجارت با همسایگان خود را افزایش داده و به عضویت شانگهای درآمده است، سعی می کنند با ایجاد بلاتکلیفی و سوء استفاده از صدای اعتراض مردم، فرصت سرمایه گذاری در ایران را از بین ببرند.

معاون اقتصادی رئیس جمهور تصریح کرد: بنابراین همان اتفاقی که در قدرت و امنیت افتاد باید در اقتصاد و فرهنگ کشور هم بیفتد، ما در حوزه اقتدار و امنیت زحمت کشیدیم. اما در فرهنگ و اقتصاد، ناکارآمدی و سوء مدیریت در کنار تحریم ها و تهاجم فرهنگی ما را عقب نگه داشت.

رضایی با تاکید بر اینکه باید برای آینده برنامه داشته باشیم، افزود: این طرح باید زندگی مردم را بهبود بخشد و پیشرفت کشور را تضمین کند و باعث رشد اقتصادی ایران شود.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود با اشاره به اینکه بسیج در سال 58 به فرمان امام خمینی (ره) تاسیس شد، تاکید کرد: بسیج نماد خودباوری و خودباوری است. بسیج در دنیا مظهر اعتماد به نفس است، بسیج لشکر مخلص خداست و در زمان جنگ و بعد از آن با خلاقیت و نوآوری توانسته است کارهای زیادی انجام دهد.

  بیمارستان های بلاتکلیف با بیش از 90 سال قدمت در تهران / به کدام مراکز درمانی هشدار داده می شود؟

بسیجیان برای مقابله با حوادث در خط مقدم هستند

رضایی تصریح کرد: هیچ حادثه ای در کشور اتفاق نیفتاد جز اینکه بسیجیان اولین کسانی هستند که در آنجا حضور پیدا می کنند و اگر بخواهیم اقتصاد و فرهنگ را درست کنیم باید مردمی شان کنیم.

وی با تاکید بر اینکه مردم باید همیشه روی صحنه باشند، خاطرنشان کرد: مگر انقلاب اسلامی با مردم پیروز نشد؟ آیا جنگ با مردم را تمام کرده ایم؟ چرا نباید اقتصاد را با مردم انجام داد؟ اگر اقتصاد مردم اولین درد کشف شده در تجارت باشد، مردم مطلع می شوند و برای رفع آن تلاش می کنند. بنابراین اقتصاد برنامه ریزی شده اقتصاد ملی نیست. تا زمانی که اقتصاد مردمی نشود این کشور رونق و پیشرفت نخواهد داشت.

رضایی گفت: اکنون برنامه هایی در کشور تدوین شده که دشمنان متوجه شده اند چه آثاری دارد؟ به همین دلیل اقداماتی انجام دادند. بنابراین دولت سیزدهم در گام اول تلاش می کند اقتصاد را ارتقا دهد و اولین قدم دولت مردمی رونق اقتصاد است. در این راستا، اول از همه باید دیوارهای بلند بوروکراسی و تشریفات اداری شکسته شود تا مردم وارد اقتصاد و مشارکت شوند.

معاون اقتصادی رئیس جمهور افزود: به عنوان مثال فصل هفتم قانون اساسی مغفول مانده است که 9 اصل دارد و یکی از اصول آن مشارکت مردم در امور اقتصادی و فرهنگی است و این وظیفه به شوراهای شهر محول شده است. ، اما وظیفه این شوراها رسیدگی به امور جاری شهر و فعالیت های خیابانی است.

رضایی با اشاره به اینکه در روز بسیج، بازگشت به خود الگوی اندیشیدن است، تصریح کرد: بر اساس فصل هفتم قانون اساسی اقتصاد و فرهنگ، مانند تفکر و رفتار بسیجی، مردم باید به صورت خودجوش وارد عرصه کارزار شوند و دولت نیز باید به آن توجه کند. باید در فعالیت های اصلی شرکت کنند و به بنیاد پرداخت کنند. در روزها و هفته های بسیج باید به بازگشت به خودمان توجه کنیم و نقش معلمان بسیجی در این زمینه بسیار موثر است چرا که بسیج مردان برای حل مشکلات زندگی مردم است. امروزه بسیاری از پیوندهای شکسته در تجارت کشور وجود دارد که برای اتصال این پیوندها به قدرت همدلانه نیاز دارد.

  - نشست همفکری بانوان استان همدان

ورود صنعت به استان های گیلان و مازندران اشتباه است

وی تصریح کرد: نمونه دیگر میوه درخت اصلی است که سال هاست باغداران را با مشکل مواجه کرده است. اما هیچ قدرت داخلی برای تبدیل این میوه ها به صنعت و تولید سرمایه وجود ندارد که ارزش افزوده به همراه داشته باشد. گیلان و مازندران استان های سبزی هستند و صنعت نباید وارد این استان ها شود و این بدترین تصمیم و برنامه ریزی بود. صنعت به معنای صنعت نیست، صنعت یا کشاورزی است یا خدمات یا مراقبت های بهداشتی. در استان های مازندران و گیلان بهترین کشاورزی را داریم اما صنعت کشاورزی نداریم.

به خاک، بذر، آبیاری، برق، بهره وری محصول و غیره نگاه می کند. به عنوان زیرمجموعه صنعت و می گوید: در مقابل این حلقه های گسسته ای که امروز در استان مازندران وجود دارد باید با ورود به عرصه و تعطیلی نخبگان دانشگاهی آنها اقدام کرد. در دانشگاه انجام ندهید و با ایجاد گروه های مشورتی، کشاورزان و باغات جدا شده را به هم وصل کنید.

معاون اقتصادی رئیس جمهور تصریح کرد: از ابتدای کار تا صادرات محصول می توان میلیون ها دلار درآمد برای کشاورزی استان مازندران به ارمغان آورد، اما وقتی این حلقه ها به هم وصل نشود دلالان ظاهر می شوند و آنها را می دزدند. سود این حلقه ها باید توسط اساتید بسیجی با راه اندازی گروه های مختلف مشاوره ای و عملیاتی به هم متصل شود و منفعت اقتصادی را مردم ببرند. اصلاح خاک، اصلاح بذر، تولید بذر جدید صنایع تبدیلی، بازاریابی و صادرات فعالیت هایی است که اساتید بسیجی می توانند در آن نقش داشته باشند.

معاون اقتصادی رئیس جمهور از اساتید دانشگاه خواست که مسئله محوری و مشکل گشایی را به استان خود گره بزنند و مانند رزمندگان اسلام در جبهه ها گروه های پژوهشی تشکیل دهند و مشکلات روستاها و شهرها را بیابند و برای رفع آن تلاش کنند.

رضایی افزود: مشکلات مربوط به درآمد حاصل از کشت، برداشت و فروش ضایعات را می توان با همدلی حل کرد و این امر زمانی میسر می شود که اساتید بسیجی همچون روزهای ابتدایی پیروزی انقلاب اسلامی، دل به دریا بزنند. مشکلات دولت برای حل آن مشکلات مردم.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید