از 17 دانشگاه برتر آمریکا به دلیل تبانی / کاهش بورسیه دانشجویان از سال 2003 شکایت شده است.

565272 خبر ناگهانی

بر اساس گزارش گروه دانشگاه ایسکانیوز، 17 کالج و دانشگاه برجسته ایالات متحده به تبانی در ارائه کمک های مالی متهم شده اند و شاکیان ادعا می کنند که این توافق در سال 2003 آغاز شده است. طبق قانون ضد تراست، کالج ها و دانشگاه ها از پذیرش دانشجو یا استاد منع شده اند. ; زیرا هرگونه توافق بین دانشگاه ها به معنای محدود شدن رقابت در بازار است.

این پرونده در حال حاضر در استان ایلینوی شمالی 7، شیکاگو در حال بررسی است. پیتر مک‌دونا، معاون رئیس‌جمهور و مشاور ارشد هیئت آموزش آمریکا، که متشکل از 2000 کالج و دانشگاه از جمله 17 کالج ذکر شده در پرونده است، گفت که گروهی از مدارس در دهه 1990 توسط وزارت دادگستری به چالش کشیده شدند. انگار با هم همپوشانی دارند.

کنگره با پذیرش معافیت در قانون 568، موارد قابل قبول را به صراحت شرح داد. به همین دلیل است که مدارس چندین دهه فرصت داشته اند تا بفهمند چه چیزی مجازی است و چه چیزی نیست.

دعوای ضد تراست، که تحت قانون ضد تراست شرمن تراست تنظیم شده است، استدلال می کند که اگر دانشگاه ها بین خود در مورد “نیازهای مالی دانشجویان” توافق کنند، دسترسی دانشجویان به کمک های مالی مورد نیاز به طور غیرقانونی محدود می شود. بدون این توافق، دانشجویان می توانند به طور موثر هزینه تحصیلات عالی خود را افزایش دهند. در صورت عدم توافق مخفیانه، هزینه کالج تقریباً 12000 دلار برای هر دانشجو در سال کاهش می یابد.

در زمینه آموزش عالی استثناهایی از قانون ضد تراست وجود دارد. برای مثال، رئیس جمهور وقت بیل کلینتون در سال 1994 به مؤسسات آموزش عالی اجازه داد تا در اتخاذ اصولی برای تعیین نیازهای مالی همکاری کنند.

  طرح شفافیت قوای سه گانه تقدیم هیئت رئیسه مجلس شد

طبق آمار دولت ایالات متحده، هزینه شهریه، اتاق و غذا در دانشگاه دوک (در دورهام، کارولینای شمالی) در سال تحصیلی 2019-2018 به 77069 دلار خواهد رسید. دانشجویان به طور متوسط ​​44610 دلار بورسیه تحصیلی از دانشگاه دریافت کردند که منجر به پرداخت 32459 دلار شد. این مبلغ معمولاً از طریق وام های دانشجویی تضمین شده توسط فدرال پرداخت می شود.

بورسیه های دانشجویی معمولا بر اساس نیاز محاسبه می شود. دانش آموزی با درآمد خانواده بین 48000 تا 75000 دلار بیشتر از دوک کمک دریافت می کند و فقط مسئول پرداخت 7160 دلار است، در حالی که دانشجویی با درآمد خانواده بین 75000 تا 10000 دلار است. اگر به دلار باشد، او این کار را خواهد کرد مسئولیت پرداخت 18 هزار و 113 تومان را بر عهده دارد.

شاکیان ادعا می کنند که 17 کالج و دانشگاه همکاری در قیمت گذاری را به منظور کاهش یا حذف بودجه به رسمیت شناخته اند. در نتیجه، این دانشگاه ها به طور غیرواقعی ارزش خالص دانشجویان دریافت کننده بودجه را افزایش داده اند. شکایت دیگر این است که تعدادی از دانشگاه ها از طریق سیستم های مدیریت ثبت نام، ثبت نام دانشجویان نیازمند به کمک مالی را محدود کرده اند.

قانون ضد انحصار شرمن به سال 1890 باز می گردد و معاهدات و انحصارات ضد رقابتی را ممنوع می کند. البته استثناهایی هم در این قاعده وجود دارد که معروف ترین آنها لیگ برتر بیسبال است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید