اروپا در سال آینده با کمبود گاز مواجه نخواهد شد

570026 خبر ناگهانی

به گزارش گروه بین الملل ایسکانیوز، سعد بن شریده آل کعبی وزیر انرژی قطر عصر امروز در مجمع جهانی انرژی در ابوظبی گفت: با حل شدن وضعیت فعلی (مسئله جنگ اوکراین) گاز روسیه به اروپا بازخواهد گشت.

تصمیم اتحادیه اروپا برای معرفی بسته جدید تحریم ها علیه ایران

الکعبی امروز شنبه تاکید کرد: تا سال 2027 دیگر گازی وارد بازار نخواهد شد. بنابراین سال های آینده برای اروپا آسان نخواهد بود.

الکعبی در سخنرانی صبح امروز شنبه خود در مجمع جهانی انرژی همچنین گفت که غرب با موضوع اکتشاف نفت و گاز در قاره آفریقا منصفانه برخورد نمی کند.

وی افزود: جهان برای مدت طولانی به گاز طبیعی نیاز خواهد داشت و سرمایه گذاری بیشتری برای حفظ امنیت عرضه و قیمت های مقرون به صرفه در دوران گذار جهانی انرژی مورد نیاز است.

اکتبر گذشته، الکعبی اعلام کرد که کشورش قصد دارد با استفاده از اهرم توسعه قابل توجه خود در تولید گاز طبیعی مایع، به بزرگترین تاجر سوخت مایع در جهان تبدیل شود.

الکعبی در بیانیه ای به خبرگزاری بلومبرگ مستقر در آمریکا گفت: من معتقدم که ما به یکی از بزرگترین تاجران LNG در جهان تبدیل خواهیم شد، اگر اصلاً بزرگترین صادرکننده نباشیم، این آرزوی ماست.

قطر یکی از بزرگترین تولیدکنندگان گاز طبیعی مایع در جهان است. امارات همچنین یکی از اعضای تولیدکننده نفت سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) است که در تلاش است تا تمرکز خود را بر بازار گاز افزایش دهد، زیرا اروپا به دنبال جایگزینی واردات انرژی روسیه پس از کاهش عرضه پس از اعمال تحریم های غرب علیه مسکو است. بیش از بحران اوکراین است.

  ابوالفضل پورعرب ساخت فیلم خود را از سر گرفت

هفتمین نشست سالانه مجمع جهانی انرژی که توسط شورای آتلانتیک (2023) برگزار می شود، در چارچوب فعالیت های هفته توسعه پایدار در ابوظبی با حضور مقامات انرژی جهان و با هدف برگزار می شود. تدوین برنامه انرژی برای سال آینده و وضعیت انتقال انرژی جهانی.

خبرگزاری دولتی امارات متحده عربی (WAM) نوشت: مجمع جهانی انرژی 2023 به طور خاص بر چالش‌های مدیریت اولویت‌های امنیت انرژی، تلاش‌های کربن‌زدایی، حمایت از تلاش‌های اقدام اقلیمی و تعهدات کشورها برای رسیدن به انتشار خالص کربن صفر تمرکز دارد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید