ارسال اسلحه و مهمات به سوریه از آمریکا

577305 خبر ناگهانی

به گزارش گروه بین الملل ایسکانیوز، منابع رسمی سوریه عصر امروز (چهارشنبه) اعلام کردند که آمریکا به منظور اشغال خاک سوریه و سرقت منابع این کشور با همکاری شبه نظامیان کرد موسوم به «نیروهای دموکراتیک سوریه» (SDF) سلاح ارسال کرده است. و مهمات به پایگاه های خود در شمال شرق سوریه.

سفیر آمریکا: واشنگتن مخالف عادی سازی روابط ترکیه و سوریه است

به گزارش خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) به نقل از منابع محلی در این کشور، کاروانی متشکل از 40 خودرو آمریکایی که بیشتر آنها کامیون های حامل سلاح و مهمات بودند، از طریق حسکه وارد پایگاه اشغالگران شهر الشدادی شدند. استان (شمال شرقی) با اسکورت خودروهای زرهی. سوریه).

منابع مذکور اشاره کردند که این کاروان همزمان با پرواز بالگردهای آمریکایی از طریق جاده الخرافی به سمت جنوب استان حسکه حرکت کردند.

این گزارش در حالی منتشر شد که منابع سوری از حملات پهپادی و موشکی به پایگاه های نظامی آمریکا در سوریه در هفته های اخیر خبر دادند که مهمترین آنها پایگاه التنف در جنوب شرق سوریه بود.

منابع نزدیک به مخالفان سوری جمعه گذشته از حمله پهپادی به پایگاه آمریکایی در التنف در جنوب شرقی سوریه خبر دادند.

ساعاتی بعد ارتش آمریکا با انتشار بیانیه ای حمله به مقر نیروهای اشغالگر خود در التنف سوریه را تایید کرد. آمریکا اعلام کرد که سه پهپاد پایگاه نظامی این کشور در سوریه را هدف قرار داده است.

ارتش آمریکا مدعی است که هیچ یک از سربازانش در این حمله آسیب ندیده اند و دو پهپاد توسط نیروهای ائتلاف سرنگون شده اند. در ادامه این بیانیه اما اشاره شده است که سومین پهپاد منطقه پایگاه را مورد اصابت قرار داده و دو نفر از اعضای به اصطلاح ارتش آزاد سوریه مجروح شد.

  ما خودمان را به انگلیس ثابت می کنیم

منبع: فارس

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید