ارز ترجیحی داروهای سرطان حذف نشده است

572646 خبر ناگهانی

به گزارش گروه جامعه ایسکانیوز، بهرام عین اللهی در نشست مشترک با رئیس و معاونین ستاد اجرایی فرمان امام (ره) و بنیاد برکت که در حاشیه بازدید از سازمان جامع سرطان برکت برگزار شد، اظهار داشت: مرکز درمانی، که در ساخت و تجهیز این مرکز درمانی پیشرفته قدم های ارزشمندی برداشته شده است، اما مهمتر از سخت افزار، توجه به حرکت نرم افزاری و افزایش بهره وری است.

بیشتر بخوانید:

وی با بیان اینکه ساخت این مرکز نباید جنبه سرمایه گذاری و سودآوری داشته باشد، تصریح کرد: اگر مبنای درآمدزایی بود، بنیاد برکت می توانست در حوزه های دیگر سرمایه گذاری کند و قطعا انگیزه ساخت این مرکز جامع درمان، خدمت رسانی است. مردم، مخصوصاً محرومان.» و طبقات پایین ممتاز هستند.

وزیر بهداشت با اشاره به اینکه گاهی سرطان می تواند زنان را زیر و رو کند، یادآور شد: فرد مبتلا به سرطان از مشکلات اقتصادی عدیده ای رنج می برد و علاوه بر ناتوانی در انجام کار، تهیه دارو و درمان گران قیمت نیز مشکل است و این بیماری نیز ایجاد می کند. مشکلات به همین دلیل و با توجه به همین شرایط، ارز ترجیحی داروهای سرطان تاکنون حذف نشده است.

عین اللهی خاطرنشان کرد: درمان سرطان خدمتی خداپسندانه و ارزشمند است و خیران زیادی در کشور در زمینه سرطان فعال هستند و از بیماران سرطانی حمایت می کنند که باید از آنها قدردانی کرد. زیرا هزینه های این بیماری زیاد است.

وی با بیان اینکه بنیاد برکت به عنوان مجموعه ای انقلابی و جهادی با سابقه و عملکرد درخشان در خدمت به مستضعفین شناخته می شود، گفت: هدف اصلی این بنیاد که بسیار پربار نیز هست، خدمت به مردم به ویژه مردم در محرومان و محرومان در عین حال بنیاد برکت می تواند جنبه علمی پیدا کند و به سمت مرجعیت علمی حرکت کند.

  جزئیات دومین تغییر سهمیه خودروی شخصی

وزیر بهداشت با اشاره به تشکیل صندوق ویژه حمایت از بیماران در سازمان بیمه سلامت گفت: این صندوق در شورای عالی بیمه و شورای دولت تصویب شد و 5 هزار میلیارد تومان نیز از سوی مجلس برای آن اختصاص یافت. مرکز جامع درمان سرطان با برکت این صندوق همکاری مستمر و موثری خواهد داشت.

منبع: مهر

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید