ارز ترجیحی باید حذف شود / سیستم توزیع باید دقیق تر و کارآمدتر باشد

562528 خبر ناگهانی

محمدجواد عسگری در گفت وگو با خبرنگار سیاسی ایسکانیوز، با اشاره به اقدامات دولت برای حذف ارز ترجیحی در حوزه آرد و تنش های پیرامون آن، گفت: کشور ما تجربه خوبی در بحث هدفمندی یارانه های انرژی دارد، دولت تجربه خوبی دارد. باید از قابلیت های آن استفاده کرد.»

وی با بیان اینکه ارز ترجیحی، تقاضای رانت و فساد است که باید رفع شود، افزود: زیرساخت ها و سازوکارها برای حذف این ارز در حال آماده شدن بود و مردم کوچه و خیابان جامعه به این موضوع قانع شده و در تصمیم گیری همکاری کردند. ساختن . . تولیدکنندگان در سطح ملی: «افت نکرد و این حرکت کمی عجولانه بود.

بیشتر بخوانید:

نماینده مردم داراب در مجلس شورای اسلامی گفت: باید تلاش کنیم مردم را با اتفاقات ناامید نکنیم و این امر مستلزم نظارت دقیق بر توزیع است تا کالاهای اساسی به راحتی بین مردم توزیع شود.

رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه حرکتی شتابزده برای حذف ارز ترجیحی آرد صورت گرفته که مجلس و دولت باید به صورت هم افزایی مدیریت کنند، گفت: در کشور کمبود نداریم و فقط توزیع است. سیستم باید دقیق تر و کارآمدتر باشد.”

عسگری با بیان اینکه بخشی از افزایش قیمت ها به دلیل مشکلات خارجی بوده است، گفت: اوکراین بزرگترین تولیدکننده گندم است و اکنون که کشور در شرایط جنگی است، دیگر عرضه نمی کنند، بنابراین 30 درصد غلات دنیا مورد بحث است. بوده است.

وی گفت: دلیل افزایش قیمت ها و چالش برانگیز شدن صادرات است.

نماینده مردم داراب در مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به مشکلات منطقه باید به ظرفیت ها و توانمندی های داخلی برگردیم و تاسیسات نوین آبیاری تحت فشار را برای کشت محصولاتی مانند گندم تقویت کنیم.

  تیری که اشتباه رفت نگهبان را کشت

عسگری تاکید کرد: بحمدالله زیرساخت ها مهیا و قیمت گندم تعیین شده و کشاورزان نیز علاقه مند به کشت هستند و فقط باید آب را مدیریت کنیم. در این صورت در حوزه تولید گندم، نیاز کشور که حدود 9 میلیون تن در بخش نان و 2 میلیون تن در بخش صنعت است، به راحتی تامین می شود و مشکلی نداریم.

دیدگاهتان را بنویسید