ارزیابی سلامت دانش آموزان سما با کمک اپلیکیشن بوفه تغذیه/استارت آپ سلامت در مدارس

560853 خبر ناگهانی

جمشید همتی، کارشناس تربیت بدنی و سلامت معاونت آموزش همگانی و مهارتی سما در گفتگو با خبرنگار گروه دانشگاه ایسکانیوز در خصوص گستره فعالیت های تابستانی دانش آموزان گفت: مسابقات ورزشی تابستانی برای دختران، پسران و دختران برگزار می شود. کارکنان سما «مسابقات فوتسال پسران و کارکنان مدارس سما و مسابقات کاراته دختران برگزار خواهد شد.

وی افزود: جشنواره بین المللی کاراته شهریورماه سال جاری در تهران برگزار می شود و علاوه بر آن فضاهای ورزشی تابستانی در تمامی استان ها فعال شده و استان های زیادی در رشته های مختلف ورزشی برنامه ریزی کرده اند.

آکادمی های ورزشی وجود دارد

این کارشناس تربیت بدنی و سلامت معاونت کل آموزش و مهارت مدارس سما ادامه داد: مدارس ویژه ورزشی در قالب آکادمی و بر اساس تقویم اجرایی استان ها و شهرستان ها فعالیت می کنند.

وی درباره فعالیت های بررسی سلامت دانش آموزان ادامه داد: در یک ماه گذشته نشست تخصصی در مشهد با مسئولان بهداشت و درمان سراسر کشور میزبان مشهد و وضعیت سلامت دانش آموزان، وضعیت جسمانی و وضعیت دانشجویان و پرونده ها برگزار شد. شاخص های شاخص توده بدن و موارد مختلف دیگر.

همتی از راه اندازی اپلیکیشن تغذیه دانش آموزی در تمامی استان ها خبر داد و افزود: تاکنون این اپلیکیشن در مشهد رونمایی شده و مسئولان استانی آموزش دیده اند تا از طریق اپلیکیشن بر تغذیه همه دانش آموزان و خانواده هایشان نظارت داشته باشند.مشاهده کالری و بدنی. فعالیت و مشاوره

بوفه های بهداشتی در مدارس تشکیل شده است

کارشناس تربیت بدنی و بهداشت و درمان معاونت آموزش عمومی و مهارتی مدارس سما ادامه داد: برای ایجاد وضعیت سلامت بوفه های سلامت در مدارس راه اندازی می شود. همچنین اقدامات تخصصی برای بررسی وضعیت سلامت و فعالیت های روزانه دانش آموزان در دستور کار قرار دارد و این امر باید در اول خردادماه اتفاق بیفتد و سلامت جسمانی دانش آموزان نیز در اول مهرماه بررسی شود. بدون شک برگزاری اردوهای تابستانی و توسعه ورزش های مختلف در فعالیت بدنی دانش آموزان موثر است.

  آیت الله محمد فیض سرابی آغاز می شود + سوابق

زرهان های دانشجویی در فارس و تهران افتتاح می شود

این کارشناس تربیت بدنی و سلامت معاونت آموزشی و مهارتی مدارس سما ادامه داد: در تابستان سال جاری افتتاحیه زورهان دانش آموزی در استان های تهران و فارس انجام می شود.

وی با بیان اینکه جایگاه رشته زورخانه ای در کشور ما معطوف به اخلاق و پرورش منش پهلوانی و جوانی است، تاکید کرد: آموزه های ایرانی – اسلامی در ورزش های زورخانه ای قابل رصد است. به عنوان مثال، زورخانه تنها ورزش با موسیقی زنده، موزون و اخلاقی در قالب یک مجموعه کامل است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید