ارتش سوریه عملیات زمینی را برای پاکسازی رقه از وجود داعش آغاز کرد

565585 خبر ناگهانی

به گزارش اسپوتنیک به نقل از اسپوتنیک، یگان های ارتش سوریه با پشتیبانی جنگنده های مشترک سوریه و روسیه عملیاتی را در منطقه بدیبل جبل البشاری در استان رقه در جنوب شرق سوریه آغاز کردند.

بیشتر بخوانید:

امیرعبداللهیان: اسرائیلی ها آنقدر بزرگ نیستند که در مورد جنگ با ما صحبت کنند

گفته می شود این منطقه در ماه های اخیر شاهد فعالیت های قابل توجهی از سوی بقایای گروه تروریستی داعش بوده است.

ارتش سوریه در نخستین ساعات عملیات شاهد حملات هوایی و درگیری مستقیم با بقایای داعش بود که به کشته و زخمی شدن رزمندگان این گروه تروریستی منجر شد.

منابع در حومه رقه در شرق سوریه می گویند که بخش هایی از ارتش سوریه روز پنجشنبه (23 ژوئن) عملیات زمینی را برای پاکسازی مناطق روستایی بین مرزهای اداری استان رقه آغاز کردند.

منابع می افزایند که ارتش سوریه تعداد زیادی پیاده نظام را بسیج کرده و با پشتیبانی هوایی جنگنده های روسی و سوری در صحرای رقه عملیات انجام داده است.

این عملیات که از منطقه صحرای رصافه در حومه رقه برای آغاز عملیات گسترده پاکسازی شهر رقه آغاز شد، شامل گروه های نظامی از لشکر 17، لشکر 25 زرهی و سپاه پنجم بود. به گفته این منابع، صحرای رقه تحت رصد و پشتیبانی هوایی جنگنده های روسی قرار دارد.

منابع افزودند که جو صحرای رقه روز گذشته شاهد پروازهای سنگین هواپیماهای شناسایی و جنگی روسیه برای آماده سازی زمین برای عملیات زمینی بود.

منابع تایید کردند که مناطق بیابانی شاهد درگیری مستقیم با بقایای گروه تروریستی داعش بوده است.

  صفحه مورد نظر شما یافت نشد.

همزمان در صحرای جبل البشاری در جنوب شرق رقه شاهد دو حمله تروریستی بودیم که اولین حمله یک اتوبوس غیرنظامیان را هدف قرار داد که در آن 11 سرباز سوری و دو غیرنظامی کشته و تعدادی دیگر زخمی شدند. در عملیات دوم دو سرباز کشته و یک تن دیگر زخمی شدند.

منبع: مهر

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید