ارائه 40000 گواهی شماره گذاری خودروهای دیزلی

570088 خبر ناگهانی

به گزارش گروه اقتصادی ایسکانیوز، محمود مشهدی شریف با بیان اینکه تا پایان اردیبهشت ماه سال جاری بیش از 40 هزار گواهینامه شماره گذاری خودروهای دیزلی صادر شده است، گفت: همچنین آیین نامه صنعت خودرو که 31 خردادماه سال جاری ابلاغ شد، باید تدوین و اجرا شد، مصوبه اجراییه این است که مهلت سه ماهه تا 31 شهریور از سوی دولت برای تدوین این دستور در نظر گرفته شده است و در حال حاضر گواهینامه مورد نیاز این گروه از خودروسازان اعطا شده است. تا حدودی و در اخذ گواهی باقی مانده مشکلاتی وجود دارد که البته با وجود یک فرد موقت می توان در مورد آن تصمیم گیری کرد.

بیشتر بخوانید:

رئیس انجمن صنفی کارفرمایی مراکز بازیافت و ضایعات خودروهای فرسوده نیز گفت: بر اساس قانون قبلی، تولیدکنندگان موتورسیکلت به حدود 120 درصد گواهینامه نیاز داشتند، زیرا 90 درصد تولید باید به موتورسیکلت های غیر برقی اختصاص یابد و هر دستگاهی نیاز به گواهینامه دارد. قراضه کردن 10 درصد تولید نیز شامل موتورسیکلت های برقی می شود که در صورت عدم تولید سه موتورسیکلت اجباری اسقاط می شود. از آنجایی که تولیدکنندگان موتورسیکلت برقی عملاً تمایلی به تولید موتورسیکلت برقی ندارند، 10 درصد از تولید نیازمند 30 درصد گواهینامه است که همراه با 90 درصد به 120 درصد تبدیل می شود. بر اساس قانون جدید که 25 درصد تولیدات تولیدکنندگان موتورسیکلت باید گواهی اسقاط داشته باشند، گواهینامه مورد نیاز این بخش به یک پنجم کاهش یافته است.

به گفته وی، در گذشته تولیدکنندگان موتورسیکلت به حدود 300 هزار گواهی نیاز داشتند و بر اساس قانون جدید 25 درصدی، حدود 60 تا 70 هزار گواهی اسقاط کافی است و این میزان گواهینامه در صفحات موتورسیکلت‌سازان نیز وجود دارد و نتیجه می‌گیریم که این گروه در حال حاضر نیازی به گواهینامه ندارند و با مشکل کمبود گواهینامه مواجه نیستند.

  خوشحالم که با یک اسطوره ملی کار می کنم

منبع: باشگاه خبرنگاران دانشجویی

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید